Μεγάλη νίκη στο Περιστέρι για τον Παναρκαδικό!

Σπουδαία νίκη με σκορ 0-1 σημείωσε ο Παναρκαδικός στο Περιστέρι επί του Αγίου Ιερόθεου το απόγευμα της Κυριακής (18/04), για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Μια δύσκολη αποστολή σε μια απαιτητική έδρα, συνδυάστηκε τελικά από πάθος, συγκέντρωση και θέληση για τους τρεις βαθμούς, εξασφαλίζοντας τελικά ένα νικηφόρο αποτέλεσμα.

Ο Νίκολας Άμποτ ήταν το πρόσωπο που κατάφερε με όμορφο τρόπο (κρεμώντας με ωραία ψηλοκρεμαστό πλασέ τον Κοντοπίδη) στο 18’ να σκοράρει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης. Από εκεί και πέρα ο Παναρκαδικός κατάφερε να αντέξει την πίεση του αντιπάλου κατά διαστήματα, διατηρώντας το προβάδισμα μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Η ομάδα της Τρίπολης θα μπορούσε να είχε «κλειδώσει» τη νίκη, καθώς είχε καλές στιγμές στο ματς όπως τα σουτ του Νίκου Λυμπερόπουλου στο 42’ και το 71’. Από την άλλη ο Άγιος Ιερόθεος θα μπορούσε να είχε ισοφαρίσει τόσο στο 44’ μετά από κεφαλιά του Συρεγγέλα, όσο και στο 83’ μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αλεξίου. Ο Παναρκαδικός αγωνίστηκε στα τελευταία 8 λεπτά της κανονικής διάρκειας συν ένα περίπου δεκάλεπτο καθυστερήσεων με παίκτη λιγότερο, μετά την απευθείας αποβολή του Τσέκου, που ανέκοψε αντικανονικά την επίθεση των «γηπεδούχων» στο 82’ τη στιγμή που ήταν σε προφανή θέση για γκολ.

ΤΕΡΜΑΤΑ: 18’ Άμποτ.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 41’ Μενάι, 50’ Κομνηνός, 83’ Μαρτίνος | 55’ Άμποτ, 75’ Τόλιος, 85’ Λυμπερόπουλος Ν., 90’+1’ Στρέμπας.

ΑΠΟΒΟΛΕΣ: 82’ Τσέκος.

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Ισίδωρος Σταυριανός): Κοντοπίδης, Κουντούρης (46’ Σάσσαλος), Κατσούλης, Μεταλλινός, Μενάι, Μαρτίνος (75’ Αργυρίου), Τσερκώνης (46’ Ζαφειράκης), Αλεξίου, Συρεγγέλας, Χατζηλάμπρος, Αντωνόπουλος (46’ Κομνηνός).

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Α.Ο. (Θωμάς Μαυρουδής): Μάνος, Λιακόπουλος, Τόλιος, Τσέκος, Νάνος, Παλογιαννίδης (80’ Αρδάμης, Τσιώλης, Στρέμπας, Αμπότ (81’ Σωτηρόπουλος), Λυμπερόπουλος Ν. (88’ Παπαλάμπρος), Λυμπερόπουλος Δ.

Προηγούμενο άρθροΙράκ: Επίθεση με ρουκέτες κατά της αεροπορικής βάσης Μπάλαντ
Επόμενο άρθροΠού θα γίνονται δωρεάν rapid tests στην Αρκαδία τη Δευτέρα 19  Απριλίου