Μεγάλο «διπλό» της Κ19 του Αστέρα επί του Άρη – Ήττα από τον ΟΦΗ για την Κ17

ΦΩΤΟ: ASTERASTRIPOLIS.GR

Η ομάδα Κ19 του Αστέρα επικράτησε εκτός έδρας με 2-3 της αντίστοιχης του Άρη για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League και με 24 βαθμούς βρίσκεται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Αρκάδες προηγήθηκαν με 0-2 με τα γκολ των Adeshina και Κωστέα στο 4ο και 7ο λεπτό αντίστοιχα.

Στην επανάληψη ο Άρης μείωσε στο 55′ σε 1-2. Το τελικό 2-3 διαμορφώθηκε μετά από γκολ του Ανανιάδη στο 63′ και αυτογκολ του Ντάικο στο 71′.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ: Γραμματικάκης, Καπέρδας, Χριστόπουλος, Θεοδωρίδης, Grozdanic, Προύντζος, Ζουγλής, Ανανιάδης (90′ Αντωνάκης), Κωστέας (60′ Παπαδημητρίου), Adeshina (80′ Γουσέτης), Παπαδόπουλος (60′ Ντάικο).

Ήττα 2-1 η Κ17 του Αστέρα στο Ηράκλειο…

Την ίδια σχεδόν ώρα η ομάδα Κ17 του Αστέρα Τρίπολης ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-1 από την αντίστοιχη του ΟΦΗ, για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι γηπεδούχοι με δύο γκολ στο 34′ και 60′ κατάφεραν να πάρουν την νίκη.Ο ΑΣΤΕΡΑΣ μείωσε το σκορ στο 81ο λεπτό με τον Τόλιο.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ: Βαλληνδράς, Μποτόπουλος (75’Δάγλας), Ρουμελιώτης, Τσούσης, Λάσκαρης, Ζάντζας (75′ Ι. Παπαδόπουλος), Ντερβίση, Τόλιος, Κουτσιούδης (55′ Νικολόπούλος), Α. Παπαδόπουλος,  Ελέζι (62′ Καλόγηρος).

Προηγούμενο άρθροΒ. Γιαννακούρας, Γ. Ρουμελιώτης, Κ. Παπαντωνίου: «Μην τολμήσεις Νίκα να αγγίξεις την Αρκαδία»