Μεγάλο διπλό του Παναρκαδικού στον Πύργο, 0-1 τον Πανηλειακό!

Επιμέλεια: Δημήτρης Παπαθανασόπουλος

Την τρίτη (και μάλιστα συνεχόμενη) νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε ο Παναρκαδικός! Οι πράσινοι πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση κι ”απέδρασαν” με το διπλό από τον Πύργο, καθώς επικράτησαν με 0-1 του Πανηλειακού. Το γκολ των νικητών πέτυχε ο Συρεγγέλας στο 57′, μετά από ωραία προσπάθεια του Ν. Λυμπερόπουλου.

Ο Παναρκαδικός ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ στο 28′, όταν ο Νάτσης σημάδεψε το δοκάρι του Καπετανάκη. Το δεύτερο ημίχρονο κυλούσε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις μέχρι το γκολ της αρκαδικής ομάδας, ενώ στο τελευταίο 20λεπτο οι γηπεδούχοι πίεσαν αρκετά. Ο Χότζιτς δήλωσε ”παρόν” όποτε χρειάστηκε και ο Παναρκαδικός πήρε μια σημαντικότατη νίκη σε μια πολύ δύσκολη έδρα.

Πανηλειακός: Καπετανάκης, Σέχου, Λεβέντης, Κολόκας, Σούλης, Νικολόπουλος, Ντάνκουα, Γκοτσούλιας, Κρεββατάς, Μπουρλάκης, Σωτηρόπουλος

Παναρκαδικός: Χότζιτς, Τσέκος, Μπούτας (86’Ευαγγέλου), Μπαξεβάνος, Νάνος, Κυριακόπουλος, Νάτσης (72′ Δ. Λυμπερόπουλος), Ν. Λυμπερόπουλος (75’Ομπόσου), Στρέμπας, Καδάς (91′ Μπινιώρης), Συρεγγέλας

Βαριά ήττα για το Λεωνίδιο

Από την άλλη πλευρά, το Λεωνίδιο συνεχίζει να απογοητεύει, αφού γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα από τον πρωτοπόρο Αστέρα Αμαλιάδας με 1-6. Οι νεοφώτιστοι παραμένουν χωρίς βαθμό στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και θα χρειαστεί να αλλάξουν πολλά πράγματα, αν θέλουν να παραμείνουν στην κατηγορία.