Νέα επικράτηση με ανατροπή για τους έφηβους του Αρκαδικού

Ακόμη μια νίκη με ανατροπή σημείωσε η εφηβική ομάδα του ΣΕΦΑ Αρκαδικού, το απόγευμα της Κυριακής στο κλειστό γυμναστήριο του ΔΑΚ Τρίπολης στο ντέρμπι κορυφής του β’ ομίλου απέναντι στον Πελασγό ΚΟΜ. Ο ΣΕΦΑ αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του ματς και με 16-30 στο ημίχρονο, «επέστρεψε» δυναμικά στην επανάληψη καλύπτοντας τη διαφορά, οδηγώντας το ματς στην παράταση και κατακτώντας τελικά τη νίκη με σκορ 50-47.

Οι «φιλοξενούμενοι» αν και ξεκίνησαν δυνατά στην επανάληψη δεν κατάφεραν να βρουν λύσεις στην επίθεση με αποτέλεσμα την ήττα. Χαρακτηριστικό ότι όσους πόντους σημείωσαν οι παίκτες του Πελασγού στο α’ δεκάλεπτο, τους πέτυχαν συνολικά στο β’ ημίχρονο και στην πεντάλεπτη παράταση.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-17 (Α’), 16-30 (Β’), 27-35 (Γ’), 42-42 (Δ’), 50-47 (Δ’).

ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Παναγιώτης Γεωργακόπουλος, Νίκος Πολυζωγόπουλος): Μακρής, Τρυφωνόπουλος 7(1), Γαϊτανάρης 2, Μποτούλας, Παπαδημητρίου 2, Χαραλαμπόπουλος 16, Ναστόπουλος, Τουρνικιώτης, Τσαμακλής Αν. 4, Γλύμης, Συρεγγέλας-Αθανασιάδης 2, Χωματάς 17(2).

ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΚΟΜ (Γιώργος Τσατσουλής, Γεωργία Μανιάτη): Κουκουλάς 6(1), Θεοδωρόπουλος 2, Μακρής, Παπαδόπουλος 9(1), Βούλγαρης 20(1), Μπουγάς 8, Λίλης 2.

Προηγούμενο άρθροΜαρινάκος στη ΔΡΤ: Η τουριστική σεζόν του Καλοκαιριού αναθάρρησε λίγο τους επαγγελματίες του κλάδου (ήχος)
Επόμενο άρθρο«Προβληματική αλλαγή ρυθμίσεων» η αιτία για το black-out σε Facebook, Instagram και WhatsUp