Νίκη-άνοδος στην Καλαμάτα για τον Πάνα!

Τη σπουδαία νίκη που ήθελε σημείωσε στην Καλαμάτα η ομάδα του Πάνα απέναντι στη «γηπεδούχο» Θουρία και έκανε το δεύτερο βήμα που χρειαζόταν για την εξασφάλιση της ανόδου στην Α1 τοπική κατηγορία. Το απόγευμα της Κυριακής λοιπόν ύστερα από ένα ενδιαφέρον παιχνίδι η ομάδα του Πάνα επικράτησε με σκορ 46-59.

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρηση εξελίχθηκε σε ντέρμπι με τις δύο ομάδες να συμπορεύονται στο σκορ. Στο ξεκίνημα της επανάληψης ωστόσο ο Πάνας βρίσκοντας σημαντικές λύσεις από την περιφέρεια πήρε ένα σημαντικό προβάδισμα (30-43 στο φινάλε της γ’ περιόδου) το οποίο και υπερασπίστηκε στο φινάλε και έφτασε στη μεγάλη αυτή νίκη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Νάστος, Τσουβάλης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-12 (Α’), 26-27 (Β’), 30-43 (Γ’), 46-59 (Δ’).

ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ (Σωτήρης Δημητρόπουλος, Δημήτρης Καρολεμέας): Γαρίνης 6, Καμπράς, Αναστασόπουλος 7(1), Αντωνόπουλος 9(1), Γκουμένι, Γεωργακόπουλος 9(2), Κολλιός 4, Μελάς, Σακκάς, Βασιλακόπουλος 3(1), Παυλής, Λιανός 4.

ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛΑΣ (Βαγγέλης Μάλλιος, Θάνος Παπανικολάου): Προκόπος 14(3), Καλαντζής 7(1), Χαραλαμπόπουλος 4, Σταθόπουλος 8, Μπάρλας 2, Σελίμης, Κωνσταντόπουλος, Γεωργούσης 9(2), Μάζης, Σάββας 2, Ρεκουνιώτης 13(1).

Προηγούμενο άρθροΑναβίωση του εθίμου των Λαμπαδηδρομιών στη Δημητσάνα (video – pics)
Επόμενο άρθροΜεγάλη νίκη πρωτιάς στην κανονική διάρκεια για Σύλλογο Δρομέων!