Νίκη εκτός έδρας στην πρεμιέρα για τους Δρομείς

Νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Ά ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ για την ομάδα του Δρομέα στο ντέρμπι της Αρκαδίας, με αντίπαλο την ομάδα του Πολύβιου.

Οι παίχτες του Δρομέα εμφανώς αγχωμένοι στο ξεκίνημα του αγώνα έκαναν πολλά λάθη κυρίως στην αμυντική τους λειτουργία.
Οι πολύ καλές επιλογές των παιχτών του Ροζακέα στην  επίθεση έδιναν συνεχώς λύσεις και με κύριο εκφραστή τον Θεοδωρόπουλο ο οποίος έδειχνε ασταμάτητος. Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 31-30 υπέρ του Πολύβιου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Δρομείς έλεγξαν πλήρως τον αγώνα καθώς δεν επέτρεπαν στην ομάδα του Πολύβιου να σημειώνει εύκολα πόντους και ταυτόχρονα οι παίχτες του Νωντα έβαζαν εύκολους πόντους από αιφνιδιασμούς.Το παιχνίδι τελεωσε με σκορ 44-67 υπέρ του Δρομέα με τον προπονητή της ομάδας να είναι απόλυτα ικανοποιημένος κυρίως για την εμφάνιση του δευτέρου ημιχρόνου.
Επόμενη αγωνιστική το Σάββατο 30/11 στις 19:30 στο ΑΚΔ Τριπολης με αντίπαλο την ομάδα της ΑΕ Σπάρτης.

ΔΡΟΜΕΙΣ (ΝΩΝΤΑΣ): ΡΕΚΟΥΝΙΩΤΗΣ 8, ΚΟΥΤΣΟΥΓΕΡΑΣ 2,ΜΠΟΥΡΗΣ11(2), ΑΓΡΟΤΗΣ 2,ΚΑΚΟΥΛΙΔΗΣ 9(2), ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ 2,ΠΕΖΙΡΚΙΑΝΙΔΗΣ 14(2), ΦΡΑΓΓΕΑΣ, ΣΙΝΑΝΑΪ ,ΚΑΛΟΥΛΗΣ 11(1), ΝΤΑΓΙΑΝΤΗΣ 3, ΠΕΤΣΟΥΝΗΣ 5(1),
ΠΟΛΥΒΙΟΣ (ΡΟΖΑΚΕΑΣ):  ΞΥΠΟΛΙΤΟΣ ,ΠΑΠΑΔΕΑΣ 9(1), ΤΣΙΡΗΜΠΑΣ 2, ΝΑΝΟΣ 2,ΖΥΓΟΥΡΑΣ 6(2), ΚΟΚΚΟΤΑΣ ,ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 3(1), ΣΙΔΕΡΗΣ, ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ 16,ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ 4(1),ΔΑΛΑΤΣΗΣ 2.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-18, 31-30 (ημίχ.), 34-49, 44-67.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΡΔΑΡΑΣ.

Προηγούμενο άρθροΤελευταία νέα 26-11-2013 (ανανεώνεται τακτικά)