Νίκη για τις γυναίκες του Πελασγού ΚΟΜ απέναντι στον ΣΑΚ Άτλα

ΦΩΤΟ: BASKET.GR | INTIME.

Με νίκη ξεκίνησε τις φετινές αγωνιστικές της υποχρεώσεις η γυναικεία ομάδα του Πελασγού ΚΟΜ στο τοπικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, καθώς πέρασε νικηφόρα από το κλειστό γυμναστήριο Τέντας επί του ΣΑΚ Άτλα με σκορ 39-59.

Αν και η Μεσσηνιακή ομάδα ξεκίνησε καλύτερα στο ματς, ο Πελασγός από τη β’ περίοδο αντέδρασε ισορρόπησε το σκορ και με επί μέρους σκορ 3-21 στη γ’ περίοδο ουσιαστικά «καθάρισε» την υπόθεση νίκη αφού πήρε σημαντικό προβάδισμα που διατηρήθηκε ως το φινάλε.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ξηρόκωστας, Μητσέας.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-8 (Α’), 24-25 (Β’), 27-46 (Γ’), 39-59 (Δ’).
ΣΑΚ ΑΤΛΑΣ (-): Αγγελική Μαρίνη 8, Θάνου 4, Μουστάκη, Δημητρούλια 8, Κωνσταντινέα, Σιόγκα 2, Ζαγάκου 1, Νικολακέα 5, Φωτεινάκη 11.
ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΚΟΜ (Γιώργος Τσατσουλής, Γεωργία Μανιάτη): Μπουζιάνη, Παπαδοπούλου 23(1), Κυριακοπούλου, Μιχολιά 2, Χάβαρη, Δημοπούλου 26(4), Βαρλόκωστα, Καρύγιαννη, Λίλη 8.

Προηγούμενο άρθροΕορτή του Αγίου Ιωάννη Ρώσου στην περιοχή Θάνα Τρίπολης (video, pics)
Επόμενο άρθροΤρίπολη | Ομιλία Πιερρακάκη στο ΠαΠελ-Τζιούμης: Στόχος μας σταθερός οι ψηφιακές εφαρμογές για την βελτίωση της καθημερινότητας (videos, pics)