Νίκη για τους παίδες του Αρκαδικού επί του Συλλόγου Δρομέων

Τη νίκη γνώρισε η ομάδα Παίδων του ΣΕΦΑ Αρκαδικού το βράδυ της Τετάρτης (16/09) στο κλειστό γυμναστήριο του ΔΑΚ Τρίπολης με 61-39 επί του Συλλόγου Δρομέων στο τοπικό ντέρμπι.

Μια αναμέτρηση η οποία ξεκίνησε ισορροπημένη στη διάρκεια της α’ περιόδου, αλλά στο β’ δεκάλεπτο ένα ξέσπασμα του Αρκαδικού που με επί μέρους 19-5, έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενος με 29-14, αλλάζοντας τελικά τις ισορροπίες της αναμέτρησης.

Στην επανάληψη η ομάδα του ΣΕΦΑ είχε τον έλεγχο στο ματς και τελικά έφτασε στην τελική επικράτηση με σκορ 61-39. Κορυφαίος της αναμέτρηση ο Αναστάσιος Τσαμακλής με τελείωσε το ματς με 20(1) πόντους.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσιμπούρης, Καρδαράς.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-9 (Α’), 29-14 (Β’), 45-25 (Γ’), 61-39 (Δ’).
ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Νίκος Πολυζωγόπουλος): Τσέλλος 2, Γκαργκάσουλας, Λαγογιάννης 15(4), Αθανασιάδης, Τσαμακλής, Γκαργκάσουλας, Τσαμακλής 20(1), Ζαμπαθάς 8(1), Ναστόπουλος 9(1), Λύρας 7.
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ (Βασίλης Αλικάκος): Τσιαμούλος, Φωτιάς 2, Ηλιόπουλος, Δανιγγέλης, Κωστόπουλος Β. 10, Αποστολόπουλος, Κωστόπουλος Γ. 13(2), Βερβαινιώτης 4, Τσιαμούλος 7, Μαργιώλας 3.

Προηγούμενο άρθροPfizer-Moderna: Η προστασία των εμβολίων εξασθενεί με τον χρόνο-Αιτήματα για τρίτη δόση
Επόμενο άρθροΓ.Παπαηλιού: Το «επιτελικό κράτος» του Κυριάκου Μητσοτάκη σε πλήρη ανάπτυξη!!!