Νίκη και κορυφή για τον Πήγασο Άστρους

ΦΩΤΟ: ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΙΑΒΕΛΗΣ.

Μια ακόμη νίκη σημείωσε στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής στην Α1 τοπική κατηγορία της ΕΣΚΑΚ ο Πήγασος Άστρους και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με τρεις νίκες σε ισάριθμα ματς. Το τελικό 52-45 ήρθε μετά από το πολύ καλό α’ ημίχρονο για τους «βυσσινί» που στην επανάληψη αν και αντιμετώπισε δυσκολίες στην επίθεση διατήρησαν με την αμυντική λειτουργία τους το προβάδισμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσιραμάνος, Γιακουμάκης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-10 (Α’), 37-22 (Β’), 43-32 (Γ’), 52-45 (Δ’).
ΠΗΓΑΣΟΣ Α.Ο. ΘΥΡΕΑΣ (Γιώργος Κοψαύτης): Μαντίκος 3, Ταβάνι 2, Κοψαύτης 19(2), Διαμαντόγιαννης 11(1), Μαυριάς 9(3), Δικαίος, Μεσσίνης 8, Νόγκου.
ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ (Μαθιόπουλος): Αγαθάκης, Ψυχογιός 1, Μαθιόπουλος 2, Τουργέλης 10, Ματσανιώτης 4, Τσεμεντζής 9(1), Ανδριανάκος 7(1), Χαβδουλάς, Σημαιοφορίδης 2, Ζάρκος 10.

Προηγούμενο άρθροΣε επαγρύπνηση το Εργατικό Κέντρο Αρκαδίας ενόψει Σχεδίου Νόμου για τις εργασιακές σχέσεις
Επόμενο άρθροΚοινότητα Στενού | Συνεχίστηκαν οι εργασίες διάνοιξης, καθαρισμοί και χαλικοστρώσεις