Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Super League με τη διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής και τον Αστέρα να καλείται το απόγευμα της Δευτέρας (05/11 – 19:30), να αντιμετωπίσει την αντίστοιχη ομάδα της Ξάνθης στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». Στόχος είναι η κατάκτηση της νίκης προκειμένου η ομάδα να επιστρέψει μετά από αρκετό καιρό σε τροχιά νικηφόρων αποτελεσμάτων.
Αναφορικά με τη συγκεκριμένη αναμέτρηση διαιτητής έχει οριστεί ο κ. Ιωάννης Παπαδόπουλος του συνδέσμου Μακεδονίας. Βοηθοί του έχουν οριστεί οι κ.κ. Βασίλειος Νικολακάκης του συνδέσμου Ηρακλείου και κ. Αντώνιος Δίπλαρης του συνδέσμου Καρδίτσας. Τέλος 4ος διαιτητής έχει οριστεί ο κ. Πραξιτέλης Ζαχαριάδης του συνδέσμου Μακεδονίας.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής αλλά και οι διαιτητές και βοηθοί των αναμετρήσεων έχουν ως εξής:
ΣΑΒΒΑΤΟ 03 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ
16:00 | ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΑΟΚ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας)
ΒΟΗΘΟΙ: Τρύφων Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Χασάν Κούλα (Ξάνθης)
4ος: Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλίας)
17:15 | ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
ΒΟΗΘΟΙ: Κωνσταντίνος Νικολαϊδης (Μακεδονίας), Παναγιώτης Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας)
4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά)
19:00 | ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΕΚ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Oliver Drachta (Αυστρία)
ΒΟΗΘΟΙ: Stefan kuhr (Αυστρία), Andreas Rothman (Αυστρία)
4ος: Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών)
19:30 | ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΑΕΛ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)
ΒΟΗΘΟΙ: Ακρίβος Χρήστος (Αθηνών), Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής)
4ος: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)
ΚΥΡΙΑΚΗ 04 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ
17:15 | ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΛΑΜΙΑ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Γεώργιος Χατζηνιάκος (Δράμας), Χρήστος Τζιότζιος (Θράκης)
4ος: Κοτσάνης Κωνσταντίνος (Δράμας)
19:00 | ΑΡΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
ΒΟΗΘΟΙ: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας), Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας)
4ος: Γεώργιος Βρέσκας (Πιερίας)
19:30 | ΟΦΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βασίλειος Φωτίας (Πέλλας)
ΒΟΗΘΟΙ: Κωνσταντίνος Καλαμπόκης (Αιτ/νίας), Ιορδάνης Δημητριάδης (Καστοριάς)
4ος: Φώτιος Φωτιάδης (Καστοριάς)
ΔΕΥΤΕΡΑ 05 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ
19:30 | ΑΣΤΕΡΑΣ – ΞΑΝΘΗ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ιωάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Βασίλειος Νικολακάκης (Ηρακλείου), Αντώνιος Δίπλαρης (Καρδίτσας)
4ος: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)