Ο Σταματάκος της ΑΕΚ στην 1η θέση…

Ο ΣΤΑΜΑΤΑΚΟΣ ΤΗΣ ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΣΤΗΝ 1Η ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Μετά τους αθλητές του ομίλου της ΑΕΚ, Μαρκοπούλου και Κανελλόπουλο, όπου κατέκτησαν την 3η θέση στις κατηγορίες τους στο ενωσιακό της Καλαμάτας, το κερασάκι ήρθε να τοποθετηθεί απο τον Σταματάκο Σωτήρη.

Ο αθλητής της ΑΕΚ κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία για αγόρια κάτω των 16 ετών επιβεβαιώνοντας την πολύ καλή του κατάσταση εν όψη των masters που ξεκινούν σε λίγο καιρό. Ο Σταματάκος περνώντας τον πρώτο γύρο του ενωσιακού bye αντιμετώπισε στον δεύτερο γύρο τον Πολίτη του ΣΑ Τρίπολης. Ο Σταματάκος επικράτησε του αθλητή του ΣΑ Τρίπολης με 2-0 σετ (4-0, 4-1) αντιμετωπίζοντας στον τρίτο γύρο (εμφύλιο παιχνίδι) τον Μήτσιο (ΑΕΚ Τρίπολης), τον οποίο και κέρδισε με 2-0 σετ (4-0, 4-1).

Στην τετράδα της διοργάνωσης ο Νταντίνης (Νίκη Πατρών) δεν κατάφερε να σταματήσει τον Σταματάκο, με τον αθλητή της ΑΕΚ να κερδίζει με 2-1 σετ (6-1, 6-7, 6-1) και να περνά στον Τελικό της διοργάνωσης με αντίπαλο τον Τσιριγώτη (Ζακυνθος). Στον τελικό ο Σταματάκος επικράτησε με 2-0 σετ (6-1, 6-2) του αθλητή απο την Ζάκυνθο κερδίζοντας την πρώτη του φετινή 1η θέση σε ένα τουρνουά μεγαλύτερης κατηγορίας απο αυτήν που αγωνίζεται.

Το επόμενο αθλητικό ραντεβού δίνεται για  τους αθλητές της ΑΕΚ στα masters της ένωσης, όπου θα βρεθούν αντίπαλοι οι 8 καλύτεροι κάθε κατηγορίας.

Προηγούμενο άρθροΣύλληψη για ναρκωτικά…
Επόμενο άρθροΔ. Ζιακόπουλος: Ηλιοφάνεια και άνοδος των μέγιστων τιμών θερμοκρασίας…