Το πάλεψε στην Πύλο αλλά ηττήθηκε η Δόξα

Φωτο: alex*f sport images

FotisAlex

Στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής η ομάδα της Δόξας έδινε ακόμη ένα εκτός έδρας παιχνίδι στην Καλαμάτα και το γήπεδο Παραλίας απέναντι στην ομάδα του Τσικλητήρα Πύλου. Μία αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο ομάδες που είχαν βρεθεί αντιμέτωπες και για τους αγώνες μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική τον περασμένο Ιούνιο.

Μία αναμέτρηση που αυτή τη φορά διεξήχθη με διαφορετικά αγωνιστικά δεδομένα αλλά βρήκες νικήτρια και πάλι την ομάδα της Πύλου με 3-1. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για την ομάδα της Μεσσηνίας και η πρώτη ήττα για τους «Αρκάδες».

Αγωνιστικά το ματς διεκδικούνταν μέχρι το τέλος. Μετά από ένα μοιρασμένο πρώτο 20λεπτο η Πύλος ανέβασε ρυθμούς και στο 33′ προηγήθηκε με τον Γραμματικόπουλο με 1-0. Στην επανάληψη ωστόσο η Δόξα μπήκε πιο δυνατά στο ματς και ισοφάρισε με τον Παναγιωτίδη για το 1-1. Στη συνέχεια οι «γηπεδούχοι» πίεσαν και έψαξαν το δεύτερο γκολ το οποίο ήρθε στο 59′ με τον Γραμματικόπουλο. Μέχρι το τέλος η Δόξα προσπαθούσε να ισοφαρίσει αποσπώντας το βαθμό, αλλά στο 89′ ο Πήλιος διαμόρφωσε το 3-1.

ΓΗΠΕΔΟ: Γήπεδο Παραλίας Καλαμάτας.

ΚΑΙΡΟΣ: Αίθριος.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ιωάννης Καλογερόπουλος (Αθήνας).

ΒΟΗΘΟΙ: Άγγελος Κολιάκος (Αθήνας), Λυκούργος Τσολακίδης (Αθήνας).

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Σταύρος Βασιλάκης (Αθήνας).

ΤΕΡΜΑΤΑ: 33′ Γραμματικόπουλος, 59′ Γραμματικόπουλος, 89′ Πηλιός | 50′ Παναγιωτίδης.