Πήρε βαθμό στη Μαγούλα αλλά διαμαρτύρεται ο Παναρκαδικός!

Συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση στο χώρο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας με την διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής και την ομάδα του Παναρκαδικού να φιλοξενείται στη Μαγούλα από την τοπική ομάδα του Μανδραϊκού. Μια απαιτητική αναμέτρηση για τους «πράσινους» οι οποίοι είχαν σαν στόχο τη διεκδίκηση του θετικού αποτελέσματος.

Αγωνιστικά ο Παναρκαδικός το μεσημέρι της Κυριακής αποδείχθηκε αρκετά ανταγωνιστικός ώστε να διεκδικήσει τη νίκη. Σε μια συναρπαστική εξέλιξη όμως οι «Αρκάδες» θα μπορούσαν να είχαν κερδίσει, αλλά λόγω της εχθρικής διαιτησίας του κ. Ελευθέριου Κατόπη παραλίγο το ματς να χθαεί. Στο τέλος χάρη στη «μαχητικότητα» του Παναρκαδικού κατάφερε να πάρει τον πολύτιμο εκτός έδρας βαθμό με σκορ 3-3.

Το ξεκίνημα για τον Παναρκαδικό ήταν ιδανικό, αφού η ομάδα της Τρίπολης προηγήθηκε με σκορ 2-0, χάρη σε τέρματα των Νίκου Λυμπερόπουλου και Καρβάλιο μέσα στο πρώτο 20λεπτο της αναμέτρησης. Στη συνέχεια ο Μανδραϊκός μείωσε με τον Χαλκιά και κάπως έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-2.

Στην επανάληψη ο Μανδραϊκος αντέδρασε, απειλώντας τον Παναρκαδικό και δημιουργώντας αρκετές καλές στιγμές. Οι «γηπεδούχοι» κατάφεραν να ισοφαρίσουν χάρη σε εύστοχο πέναλτι του Πασαλίδη και ακόμη ένα γκολ του Πουλάκη που έδωσε προβάδισμα με σκορ 3-2 στους «γηπεδούχους». Πάντως ο Παναρκαδικός έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία για την ανατροπή του σκορ που συνδυάστηκε και από όχι μία, αλλά δύο αποβολές για τους «Αρκάδες» με τους Σεντεμέντε και Καναβέτα.

Στις καθυστερήσεις ο Παναρκαδικός που πάλεψε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και παρά την πίεση του Μανδραϊκού να φτάσει στη νίκη, κέρδισε πέναλτι το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει ο Τσιώλης. Ο Πορανίδης απέκρουσε αλλά ο Σπίντζος μετά την κερδισμένη μπάλα, σκόραρε για το 3-3.