Πολύ σημαντική νίκη για τον Ερμή απέναντι στο Ναύπλιο 2017

Σ’ ένα πολύ κρίσιμο βαθμολογικά παιχνίδι χαρακτηρίστηκε εξ’ αρχής η αναμέτρηση του Ερμή Μελιγούς με τον Πανναυπλιακό 2017 στο Άστρος το απόγευμα της Κυριακής (23/05). Η νίκη αποτελούσε «μονόδρομος» και για τις δύο ομάδες με στόχο τη διεκδίκηση της παραμονής στην κατηγορία.

Για την 10η αγωνιστική του 7ου ομίλου ο Ερμής αποδείχθηκε λίγο πιο αποτελεσματικός από τον αντίπαλο του σε τέτοιο βαθμό ώστε να φτάσει τελικά στην επίτευξη του μοναδικού τέρματος της αναμέτρησης, αποφέροντας και τους τρεις πολύ σημαντικούς βαθμούς. Ένα γκολ που σημειώθηκε στο 72’ από τον Παναγιώτη Ράλλιο με προβολή στο πρώτο δοκάρι από την αντίπαλη μικρή περιοχή.

Η ομάδα της Βόρειας Κυνουρίας αποδείχθηκε για ακόμη ένα ματς ανταγωνιστική, έχοντας ρυθμοί στο ματς αλλά και δημιουργία αρκετά τελικών προσπαθειών. Μετά το μοιρασμένοι σχετικά πρώτο ημίχρονο ο Ερμής στην επανάληψη συνέχισε να ψάχνει το γκολ, με αρκετές προσπάθειες. Μετά το 1-0 οι παίκτες του Κώστα Καλογιαννίδη, αντέδρασαν αποτελεσματικά με αποτέλεσμα να μην απειληθούν ουσιαστικά από τον αντίπαλο στο τελευταίο αγωνιστικό 15λεπτο.

Προηγούμενο άρθροΗ ΕΠΣ Αρκαδίας απένειμε το Κύπελλο Αρκαδίας στον Παναρκαδικό (+ph)
Επόμενο άρθρο15 50: Εξομολόγηση – Πρώτη μετάδοση