Πρεμιέρα με…το αριστερό για τον Αρκαδικό

Με εκτός έδρας ήττα (84-68) στο Μαρούσι ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο φετινό πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας ο Αρκαδικός…

Οι κυανόλευκοι, αν και αγωνίστηκαν χωρίς τον τραυματία Κρίστιαν Κούτρα, έμειναν κοντά στο σκορ για περίπου 25 λεπτά (20-15 στο 10′, 46-41 το ημίχρονο), ωστόσο δεν τα κατάφεραν, κυρίως λόγω της εξαιρετικής άμυνας των γηπεδούχων στο γ’ και δ’ δεκάλεπτο.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι στο κλειστό του Αγίου Θωμά παρευρέθηκαν περίπου 500 φίλοι του Αμαρουσίου, οι οποίοι γιόρτασαν την επάνοδο της ιστορικής ομάδας τους στην κατηγορία μετά από εφτά χρόνια.

Μαρούσι-Αρκαδικός 84-68

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Κωνσταντινόπουλος-Δημόπουλος (Κορασίδης)

Δεκάλεπτα: 20-15, 46-41, 65-53, 84-68.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Στασινός 8 (1), Μπάκας 19, Ξύδας, Ντακούλιας 10, Κανέλλης 7 (2), Στούκας 7 (1), Ρεκουνιώτης 12, Σουρλής 14 (2), Παπαγεωργόπουλος 5 (1), Μιχαλούτσος 2

Αρκαδικός (Κουστένης): Βλάχος 3 (1), Σίνης 9, Προδρόμου 11, Μαραγκάκης 9 (3), Αποστολίδης 3 (1), Πέλτιερ 10 (2), Γαρμπής 3 (1), Τζουγκαράκης 20