Πρωτιά για την Αντωνίου, 2η η Μπουρτσουκλή, 3οι Καρούνος-Δελής στα «Παπαφλέσσεια»

Οι επιτυχίες του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης συνεχίζονται στα καλοκαιρινά open τουρνουά που διοργανώνονται στην Πελοπόννησο.

Με τέσσερις διακρίσεις στις κατηγορίες ανδρών και γυναικών επέστεψε ο όμιλος τένις της ΑΕΚ Τρίπολης από την Καλαμάτα, στα «1α Παπαφλέσσεια 2014», που διοργάνωσε με επιτυχία ο ΟΑ Καλαμάτας.
Σε ένα τουρνουά που 10 αθλητές του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης (Κωστόπουλος, Δελής, Καρούνος, Πηγαδιώτης, Μαντάς, Δουκουμόπουλος, Κουστένης, Σταθούλια, Μπουρτσουκλή Αντωνίου και Αντωνίου) πήραν μέρος σε τρείς διαφορετικές κατηγορίες, ο όμιλος κατάφερε να φέρει μία 1η και μια 2η θέση στην κατηγορία των γυναικών masters, αλλά και δύο 3ες θέσεις στην κατηγορία των ανδρών masters.
Στις γυναίκες, την 1η θέση κατέκτησε η Αντωνίου Αναστασία και τη 2η θέση η Μπουρτσουκλή Ραφαηλία, οι οποίες μονοπώλησαν το ενδιαφέρον διοργανωτών και θεατών παρουσιάζοντας τένις υψηλών προδιαγραφών στον μεγάλο τελικό των γυναικών. Για την ιστορία, η Αντωνίου επικράτησε με 2-1 σετ της συναθλήτριάς της στην ΑΕΚ Τρίπολης, Ραφαηλίας Μπουρτσουκλή.
Στην κατηγορία των ανδρών, οι αθλητές Καρούνος Παναγιώτης και Δελής Κών/νος, κέρδισαν τις δύο τρίτες θέσεις των ανδρών masters, αφού στα ημιτελικά ηττήθηκαν από τους Πανταζόπουλο και Καλογερόπουλο. Την πρώτη θέση στο τουρνουά, κέρδισε ο αθλητής Καλογερόπουλος του ΟΑ Καλαμάτας.
Το ΔΣ του ομίλου και η προπονητική ομάδα θα ήθελαν να συγχαρούν όλους όσους τίμησαν με την αγωνιστική τους παρουσία τον όμιλο στα «Παπαφλέσσεια 2014» και τους εύχονται καλή συνέχεια στα επόμενα καλοκαιρινά open της Πελοποννήσου και όχι μόνο.