«Σκόνταψε» στα Μέγαρα ο Παναρκαδικός!

Δίχως νικητή έληξε η αναμέτρηση στα Μέγαρα ανάμεσα στον Βύζα και τον Παναρκαδικό στο παιχνίδι για 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Το τριφύλλι αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με το γκολ του Κλωνάρη με απευθείας εκτέλεση φάουλ του στο 24ο λεπτό τελικά κατάφερε να πάρει τον βαθμό με το τέρμα του Τέλη Σαλαπάτα στο 81’ και να φύγει από τα Μέγαρα με τον έναν βαθμό.

Το παιχνίδι ξεκίνησε χωρίς καλό ρυθμό με τις δύο ομάδες να ψάχνουν να βρουν τα πατήματα τους στο γήπεδο και να προσπαθούν να επιβάλουν τον ρυθμό τους στον αγώνα. Στο 19ο λεπτό έλαβε χώρα μία πολύ περίεργη φάση που σηκώνει διαμαρτυρίες για τον Παναρκαδικό που  σημείωσε γκολ μετά από μία ξαφνική αντεπίθεση με  τον διαιτητής της αναμέτρησης κ. Βικτωράτο να δείχνει σέντρα όμως το τέρμα να ακυρώνεται με υπόδειξη του βοηθού του. Στο 24ο λεπτό ο Βύζας άνοιξε το σκορ με τον Κλωνάρη να αιφνιδιάζει και με απευθείας εκτέλεση φάουλ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του τριφυλλιού. Η επόμενη καλή μετά το γκολ ήρθε στο 44’ και πάλι για τα Μέγαρα με το σουτ του Παιδάκη να περνά λίγο άουτ.

Στην επανάληψη ο Παναρκαδικός βγήκε με επιθετικές τάσεις στα πρώτα λεπτά με τον Σαλαπάτα να απειλεί όμως ο Βύζας κατάφερε να ισορροπήσει και πάλι την κατάσταση και να διαχειριστεί το υπέρ του προβάδισμα με ψάχνοντας να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις. Ο Γιώργος Αντωνόπουλος με τις αλλαγές του και με την είσοδο του Γαρυφαλλόπουλου δίπλα στον Σαλαπάτα άλλαξε τον σχηματισμό της ομάδας του με στόχο να πιέσει ακόμα πιο πολύ τα αντίπαλα καρέ καταφέρνοντας έτσι να φθάσει στην ισοφάριση με τον Τέλη Σαλαπάτα στο 81ο λεπτό. Το 1-1 παρέμεινε μέχρι το φινάλε παρά το γεγονός πως οι πράσινοι έμειναν με 10 λόγω της αποβολής του Σταθουλόπουλου στο 89ο λεπτό και μοιράστηκαν έτσι από έναν βαθμό.