Smash Tripolis Tennis | 2η θέση στο τουρνουά της Σπάρτης και πολλές επιτυχίες για φέτος

Άλλος ένας μήνας γεμάτος τενιστικές επιτυχίες για τον αθλητή του Smash tripolis tennis club Δημήτρη Δουκουμόπουλο.

Στο τουρνουά της Σπάρτης ο Δημήτρης κατέλαβε τη 2η θέση φτάνοντας στον τελικό της κατηγορίας open όπου ηττήθηκε από τον Καρούνο, σε ένα συγκλονιστικό αγώνα που κρίθηκε κυριολεκτικά στους τελευταίους πόντους μιας και έφτασε τρίτο σετ και 11-9 στο tie break.

Στο τουρνουά του Ξυλοκάστρου ο Δουκουμόπουλος συμμετείχε σε 2 κατηγορίες (35+ και 45+ ). Και στις 2 κατηγορίες κατέλαβε την 3η θέση χάνοντας στην κατηγορία 35+ από τον Αναγνωστόπουλο και στην κατηγορία 45+ από το Λιακόπουλο.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στον αθλητή του Smash για τη σταθερή του απόδοση στα τελευταία τουρνουά.