Στην Τρίπολη την Κυριακή (30/05) το Διασυλλογικό πρωτάθλημα Κ18

Σάββατο, 29 Μαΐου 2021 22:57
ΦΩΤΟ: ΦΩΤΗΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ.

Σε ομίλους σε όλη την χώρα θα διεξαχθούν οι Διασυλλικοί Αγώνες για την κατηγορία Κ18 με την συμμετοχή στο σύνολο των ομίλων να είναι ιδιαίτερα αυξημένη.

Ο κύριος όγκος των αγώνων θα γίνει το Σαββατοκύριακο (29-30/5), ωστόσο σε ορισμένες ΕΑΣ η διοργάνωση θα διεξαχθεί σε άλλες ημερομηνίες. Η Χίος είναι η μόνη από τις περιφέρειες, που έχει ήδη κάνει τους αγώνες, στις 12-13/5.



 

Οι 18 όμιλοι των Διασυλλογικών αγώνων Κ18:

1. Καβάλα (ΑΝΑΤΟΛ. ΜΑΚ. – ΘΡΑΚΗ) Σάββατο (29/5)
2. Γιαννιτσά (ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝ., ΠΕΛΛΑ-ΚΙΛΚΙΣ) Σάββατο (29/5)
3. Θεσσαλονίκη (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ) Καυτανζόγλειο Κυριακή (30/5)
4. Άργος Ορεστικό (ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ) Κυριακή (30/5)
5. Ιωάννινα (ΗΠΕΙΡΟΥ – ΚΕΡΚΥΡΑΣ) Σάββατο (29/5)
6. Λάρισα (ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ) Σάββατο (29/5)
7. Πάτρα (ΒΟΡ.ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ) Σάββατο (29/5)
8. Τρίπολη (ΠΕΡ. ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ) Κυριακή (30/5)
9. Άγιος Κοσμάς (ΑΘΗΝΩΝ) Κυριακή (30/5)
10. Χαλκίδα (ΑΝ. ΣΤΕΡ-ΕΥΒΟΙΑ, ΧΑΛΚΙΔΑ) Σάββατο-Κυριακή (29-30/5)
11. Άγιος Κοσμάς (ΠΕΙΡΑΙΑ/ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ) Σάββατο (29/5)
12. Ηράκλειο (ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΛΑΣΙΘΙ) 12/6
13. Χανιά (ΧΑΝΙΑ-ΡΕΘΥΜΝο) 13/6
14. Νάξος (ΚΥΚΛΑΔΕΣ) Παρασκευή- Σάββατο 28/5-29/5
15. Ρόδος (ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ) (29-30/5)
16. Χίος (ΣΑΜΟΥ, ΧΙΟΣ-ΙΚΑΡΙΑ)
17. Λέσβος (ΛΕΣΒΟΥ) (29/5)
18. Λήμνος (ΛΕΣΒΟΥ) (5/6)

 

Το αγωνιστικό πρόγραμμα στην Τρίπολη…

Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα του Διασυλλογικού πρωταθλήματος Κ18 για τον 8ο όμιλο το οποίο θα πραγματοποιηθεί στο ΔΑΚ Τρίπολης, έχει αναλυτικά ως εξής:

ΩΡΑ ΔΡΟΜΟΙ ΑΛΜΑΤΑ ΡΙΨΕΙΣ
13:30 10.000 – 5.000 ΒΑΔΗΝ    
14:00 2.000 Φ.Ε.  ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΚΟΝΤΙΟ ΑΝΔΡΕΣ
14:10 2.000 Φ.Ε.  ΑΝΔΡΕΣ    
14:20 1.500  ΓΥΝΑΙΚΕΣ   ΔΙΣΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
14:30 1.500  ΑΝΔΡΕΣ    
14:45 100  ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΕΣ  
15:00 100  ΑΝΔΡΕΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ  
15:15 400 ΕΜΠ ΑΝΔΡΕΣ   ΑΚΟΝΤΙΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
15:40 400 ΕΜΠ  ΓΥΝΑΙΚΕΣ   ΔΙΣΚΟΣ ΑΝΔΡΕΣ
16:00 400  ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΕΣ  
16:20 400  ΑΝΔΡΕΣ    
16:30 100 ΕΜΠ  ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΥΨΟΣ  ΑΝΔΡΕΣ ΣΦΥΡΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
16:40 110 ΕΜΠ ΑΝΔΡΕΣ    
17:00   ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ  
17:45   ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΕΣ ΣΦΥΡΑ ΑΝΔΡΕΣ
18:00 800  ΓΥΝΑΙΚΕΣ   ΣΦΑΙΡΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
18:20 800  ΑΝΔΡΕΣ    
18:40   ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ  
19:00 200  ΓΥΝΑΙΚΕΣ   ΣΦΑΙΡΑ  ΑΝΔΡΕΣ
19:15 200  ΑΝΔΡΕΣ    
19:30 3.000  ΓΥΝΑΙΚΕΣ    
19:50 3.000  ΑΝΔΡΕΣ    
20:05 4Χ100 ΓΥΝΑΙΚΕΣ    
20:15 4Χ100 ΑΝΔΡΕΣ    
20:25 4Χ400 ΓΥΝΑΙΚΕΣ    
20:35 4Χ400 ΑΝΔΡΕΣ