Στο ΔΑΚ Τρίπολης το Φεστιβάλ Ρίψεων

Τετάρτη, 8 Ιουλίου 2020 00:40
ΦΩΤΟ: ALEX*F SPORTS IMAGES.

Με ενδιαφέρον αναμένεται το σημερινό Φεστιβάλ ρίψεων «Μανώλης Μανωλόπουλος» το οποίο θα λάβει χώρα στο ΔΑΚ Τρίπολης το απόγευμα. Μια διοργάνωση που τελικά χώρεσε στο καλαντάρι του ΣΕΓΑΣ, παρά την πανδημία του Κορωνοϊου η οποία τίναξε στον «αέρα» τον αγωνιστικό προγραμματισμό στο χώρο του κλασικού αθλητισμού.

Αγωνιστικά με ενδιαφέρον αναμένεται για ακόμη μία χρονιά η Σφυροβολία Ανδρών με παρουσία των Αναστασάκη, Φραντζεσκάκη και Μενγκλέμπεη, αλλά και συμμετοχή του Τριπολίτη Κίμωνα Γρηγορίου. Στη Δισκοβολία Ανδρών ο Ιάσωνας Θανόπουλος θα προσπαθήσει για μια καλή επίδοση. Ενδιαφέρουσες συμμετοχές για τον Ακοντισμό Ανδρών με παρουσία των Ήλτσιου και Χριστικάκου. Στο αγώνισμα της Σφυροβολίας Παίδων ο Νίκος Πολυχρονίου θα διεκδικήσει μια μεγάλη επίδοση.



Από εκεί και πέρα αρκετοί άλλοι αξιόλογοι αθλητές θα συμμετάσχουν στους αγώνες, ενώ έντονο θα είναι και το Αρκαδικό «άρωμα» με αθλητές/τριες από τους τοπικούς συλλόγους.

 

Το αγωνιστικό πρόγραμμα…

Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα του Φεστιβάλ Ρίψεων «Μανώλης Μανωλόπουλος», θα έχει αναλυτικά ως εξής:

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΓΗΠΕΔΟ
13:00 Δισκοβολία Κ16 Κορίτσια Βοηθητικό
13:50 Σφυροβολία Κ18 Κορίτσια Βοηθητικό
15:00 Δισκοβολία Κ18 Αγόρια Βοηθητικό
15:00 Σφαιροβολία Κ20 Ανδρών Κεντρικό
15:35 Ακοντισμός Γυναικών Κεντρικό
15:50 Σφυροβολία Κ18 Αγόρια Βοηθητικό
16:30 Σφυροβολία Γυναικών Βοηθητικό
17:10 Σφυροβολία Ανδρών Βοηθητικό
16:50 Ακοντισμός Ανδρών Κεντρικό
18:20 Δισκοβολία Ανδρών Βοηθητικό
19:00 Σφυροβολία Κ20 Ανδρών Βοηθητικό
19:15 Σφαιροβολία Ανδρών Κεντρικό
20:10 Δισκοβολία Γυναικών Βοηθητικό

 

Οι φετινές συμμετοχές…

Αναλυτικά λοιπόν όλες οι συμμετοχές αθλητών/τριών στο σημερινό Φεστιβάλ Ρίψεων «Μανώλης Μανωλόπουλος», έχουν ως εξής:

Δισκοβολία ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΚΑΡΥΔΗ ΜΑΡΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2001 Α.Σ.Α. ΚΟΡΟΙΒΟΣ
2 ΓΚΙΟΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2000 ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
3 ΔΟΥΚΑ ΜΑΡΙΑ ΑΘΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2002 Α.Ο.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ
4 ΦΡΑΓΓΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 2004 Α.Ο.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ
Σφυροβολία ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΜΑΓΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ 2003 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
2 ΣΤΑΘΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 1995 ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ.
3 ΚΩΤΣΑΡΗ ΖΗΒΑ ΦΩΤΕΙΝΗ 1999 Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
4 ΣΓΟΥΜΠΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 2001 Π.Γ.Σ.
Ακοντισμός ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΜΑΛΛΗ ΙΩΑΝΝΑ ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ
2 ΦΤΙΑΡΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1989 ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ.
3 ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ 2000 Α.Ο.ΣΠ.ΛΟΥΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
4 ΒΛΑΣΣΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΛΙΣΑΒΕΤ 2003 Α.Ο.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ
5 ΜΑΝΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 1998 Ο.Φ.Η.
6 ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΑΝΑΗ 2002 Π.Γ.Σ.
Δισκοβολία ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ16
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ 2006 ΓΣΜ ΛΥΚΑΙΑ
2 ΝΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2006 ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ
3 ΓΙΑΝΝΕΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 2005 Γ.Σ. ΑΚΡΙΤΑΣ 2016
4 ΛΑΜΠΡΟΥ ΘΕΟΦΑΝΙΑ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ 2006 Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5 ΜΙΧΑΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ 2006 Γ.Σ. ΑΡΚΑΔΙΑΣ
6 ΓΕΡΟΓΙΑΝΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΘΕΟΦΑΝΙΑ 2006 Α.Ο.ΔΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ
Σφυροβολία ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΜΑΓΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ 2003 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
2 ΜΙΧΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 2003 ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ.
3 ΚΑΡΝΑΛΗ ΜΑΡΙΑ 2003 Γ.Σ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
4 ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 2006 Γ.Σ.Μ ΛΥΚΑΙΑ
5 ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ 2006 Γ.Σ.Μ ΛΥΚΑΙΑ
6 ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ 2006 Γ.Σ.ΑΡΚΑΔΙΑΣ
7 ΒΗΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 2006 Γ.Σ. ΑΡΚΑΔΙΑΣ
8 ΒΕΡΒΑΙΝΙΩΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 2007 Γ.Σ.ΑΡΚΑΔΙΑΣ
Δισκοβολία ΑΝΔΡΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΣΟΝΑΣ 1994 ΓΣ ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
2 ΚΑΡΤΣΙΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 1998 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ.
3 ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 2000 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
4 ΠΛΑΒΟΥΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1986 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
5 ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ 1985 Α.Ε.Κ.
6 ΚΟΥΦΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1999 ΓΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑ
7 ΝΑΣΙΑΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1992 Α.Ο.ΜΥΚΟΝΟΥ
8 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1999 ΑΜΕΙΝΙΑΣ Ο ΠΑΛΛΙΝΕΥΣ
Σφαιροβολία ΑΝΔΡΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1997 ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
Ακοντισμός ΑΝΔΡΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1992 Α.Σ.ΜΥΡΜΙΔΩΝΕΣ
2 ΧΡΙΣΤΙΚΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1998 Ο.Σ.Φ.Π.
3 ΗΛΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1981 Ο.Σ.Φ.Π.
4 ΚΑΣΤΑΝΑΣ ΑΛΕΞ  ΑΣΤΕΡΙΟΣ 2002 Α.Σ.Α. ΚΟΡΟΙΒΟΣ
5 ΤΣΑΝΤΡΙΖΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1999 Γ.Σ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ
Σφυροβολία ΑΝΔΡΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΜΕΜΑ ΜΑΡΚΕΛΟ 2001 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
2 ΜΕΝΓΚΛΕΜΠΕΗ ΙΒΑΝ 1995 Ο.Σ.Φ.Π.
3 ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1997 Γ.Σ.ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
4 ΓΟΥΜΕΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1997 Γ.Σ.ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
5 ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 1994 Γ.Σ.ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
6 ΦΡΑΤΖΕΣΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2000 Γ.Σ.ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
7 ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΚΙΜΩΝΑΣ 1999 ΓΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ο ΖΕΥΣ
Σφυροβολία ΕΦΗΒΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΜΕΜΑ ΜΑΡΚΟΣ 2002 ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔΟΣ
2 ΝΤΟΥΣΑΚΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 2002 Γ.Σ. ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
3 ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ ΝΙΚΟΣ 2003 ΑΕΚ
4 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2003 Α.Ο.ΔΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ
Σφυροβολία ΠΑΙΔΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2003 Α.Ε.Κ.
2 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΣ ΦΩΤΙΟΣ 2004 Γ.Σ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
3 ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2005 Γ.Σ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
4 ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 2004 Γ.Σ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
5 ΜΑΝΤΖΟΥΡΑΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 2004 Γ.Σ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
Δισκοβολία ΠΑΙΔΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΡΟΤΖΩΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2004 ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ
2 ΜΠΟΥΖΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2003 Γ.Σ.ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
3 ΑΔΑΜΑΚΗΣ ΑΡΤΕΜΗΣ 2003 Γ.Σ.ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
4 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2004 Α.Ο.ΔΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ
Σφαιροβολία ΕΦΗΒΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΜΑΥΡΟΔΟΝΤΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 2003 Γ.Α.Σ. ΧΟΛΑΡΓΟΥ
2 ΝΑΟΥΜΕΝΚΟ ΒΟΛΟΝΤΙΜΙΤΡ 2002 Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ
3 ΚΑΣΤΑΝΑΣ ΑΛΕΞ. ΑΣΤΕΡΙΟΣ 2002 Α.Σ.Α.ΚΟΡΟΙΒΟΣ