Τα αποτελέσματα των τοπικών πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Αρκαδίας

Φωτο: alex*f sport images

FotisAlex

Συνέχεια στην αγωνιστική δράση στα τοπικά ποδοσφαιρικά ματς της ΕΠΣ Αρκαδίας την Κυριακή. Αναλυτικότερα στην Α’ τοπική κατηγορία οι Βρασιές επικράτησαν με σκορ 2-0 της Τεγέας.

Η ομάδα του Λεωνιδίου τα βρήκε ίσως περισσότερο από ποτέ ζόρικα σε επίσημο φετινό ματς μέχρι σήμερα, αφού μπορεί να επικράτησε με σκορ 3-0 και να είχε καθολική υπεροχή, αλλά χρειάστηκε να φτάσει η αναμέτρηση στο 84′ για να ανοίξει το σκορ ο Ανδ. Κυρίος. Στο 88′ ο Κιρβαλίτζε έκανε το 2-0 και στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ήρθε το 3-0 από τον Γιαννούση Σοφ.

Αξίζει πάντως να σημειωθεί ότι το Λεωνίδιο είχε τρία δοκάρια στην αναμέτρηση και ένα χαμένο πέναλτι με τον Κιρβαλίτζε στο 83′! Τέλος η ομάδα της ΑΕΚ Τρίπολης επικράτησε τελικά με σκορ 3-0 του Απόλλων Τυρού μετά από ουσιαστική παρουσία στην επανάληψη και γκολ των Μπιλή στο 50′ και στο 73′ και του Σπ. Λαγού στο 67′.

Το Σάββατο ο Ορχομενός πέρασε από την έδρα του Μαντινειακού χάρη σε γκολ που σημείωσε στο 19′ ο Βλαχοκυριάκος για το 0-1. Στο παιχνίδι της Μεγαλόπολης ο τοπικός Πανιώνιος επικράτησε του Ολυμπιακού Λεωνιδίου με σκορ 2-0, χάρη σε τέρματα των Κωστόπουλου και Μήτση.