Ανακοινώνεται ότι για την επόμενη εβδομάδα (από 28 Οκτωβρίου έως 3 Νοεμβρίου) τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Πελοποννήσου θα είναι, ανά Διεύθυνση Αστυνομίας, τα ακόλουθα:
Διεύθυνση Αστυνομίας ΑΡΚΑΔΙΑΣ:
Α΄ Κινητή Αστυνομική Μονάδα
Δευτέρα (28.10.2019) ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΑΝΑΠΑΥΣΗ.
Τρίτη (29.10.2019) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη- Άνω Δολιανά- Μεσσοράχη- Βούρβουρα- Πηγαδάκια- Κερασιά- Βλαχοκερασιά- Μάναρη- Κολλίνες.
Τετάρτη (30.10.2019) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη- Παναγίτσα- Κώμη- Δάρα- Πράσινο- Δρακοβούνι- Θεόκτιστο- Κερπινή- Αμυγδαλιά- Βαλτεσινίκο- Λάστα- Ράδου- Μαγούλιανα- Νυμφασία- Καμενίτσα.
Πέμπτη (31.10.2019) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη- Λευκοχώρι- Σταυροδρόμι- Δόξα- Άγιος Ιωάννης- Χρυσοχώρι- Πυρρής- Λιοδώρα- Τουμπίτσι- Ράχες- Χώρα- Ελαία- Νεοχώρι- Λιβαδάκι.
Παρασκευή (1.11.2019) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη- Σέρβου- Λυκούρεση- Ψάρι- Παλούμπα- Σαρακίνι- Λυσαρέα- Όχθια- Κοκκινόραχη- Αετοράχη- Σταυροδρόμι- Καλλιάνι- Φαναράκι- Καστράκι.
Κυριακή (3.11.2019) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη – Καστρί – Ωριά – Καράτουλα – Περδικόβρυση – Άγιος Πέτρος- 28 ΟκτωβρίουΆγιος Ιωάννης – Πλατάνα – Στόλος – Φούντωμα.
Β΄ Κινητή Αστυνομική Μονάδα
Δευτέρα (28.10.2019) ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΑΝΑΠΑΥΣΗ.
Τρίτη (29.10.2019) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη- Παραδείσια- Χράνοι- Βελιγοστή- Ίσαρη- Βάστα- Καρύταινα- Ζώνη- Παλαμάρι- Ψάρι- Σύρνα- Ελληνικό- Λυκόσουρα- Λύκαιο- Καστανοχώρι- Κυπαρίσσια- Καρυές.
Τετάρτη (30.10.2019) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη- Δόριζα- Αραχαμίτες- Κουβέλια- Καλτεζιές- Πάπαρης- Αγριακώνα- Σκορτσινός- Πετρίνα- Λεοντάρι- Ποταμιά- Καμάρα- Άκοβος- Γούπατα- Δυράχι- Τουρκολέκα.
Πέμπτη (31.10.2019) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη- Λεωνίδιο- Πούλιθρα- Τσιτάλια- Πηγάδι- Αμυγδαλιά- Πελετά- Βλησιδιά- Κουνουπιά- Μαρί.
Παρασκευή (1.11.2019) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη- Πουρναριά- Μουριά- Βάχλια- Δήμητρα- Κοντοβάζαινα- Βελημάχι- Παραλογγοί- Καρδαρίτσι- Βιδιάκι- Μοναστηράκι- Βούτσης.
Κυριακή (3.11.2019) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη- Καρύταινα- Ατσίχολος- Βλαχόραφτης- Κρυονέρι- Ριζοσπηλιά- Κοκκοράς- Ράπτης- Αράχοβα- Μελισσόπετρα- Ζάτουνα- Δημητσάνα.
Διεύθυνση Αστυνομίας ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ:
Δευτέρα (28.10.2019) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Ξυλόκαστρο – Πεταλού – Ροζενά – Άνω Αιγιαλός – Ζάχολη – Δερβένι – Λυγιά – Στόμι – Σαρανταπυχιώτικα – Λυκοποριά – Ξυλόκαστρο.
Τρίτη (29.10.2019) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Ξυλόκαστρο – Ελληνικό – Άνω Πιτσά – Κάτω Λουτρό – Άνω Λουτρό – Κορφιώτισσα – Νέες Βρουσούλες – Βρυσούλες – Αμφιθέα – Πελλήνη – Ρίζα – Ξυλόκαστρο.
Τετάρτη (30.10.2019) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Κιάτο – Μικρός Βάλτος – Θροφαρί – Ζεμενό – Στύλια – Παναρίτι – Μάννα – Βελίνα – Κλημέντι – Καίσαρι – Κεφαλάρι – Καλλιάνοι – Στυμφαλία – Καρτέρι – Λαύκα – Κιάτο.
Πέμπτη (31.10.2019) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Κιάτο – Σούλι – Κρυονέρι – Γονούσα – Τιτάνι – Δάφνη – Καστράκι – Ασπρόκαμπος – Ψάρι – Γαλατάς – Αηδώνια – Λεόντιο – Πλατάνι – Κούτσι – Στιμάγκα – Ταρσινά – Κιάτο.
Παρασκευή (01.11.2019) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Λουτράκι – Περαχώρα – Πίσσια – Σχοίνος – Βαμβακιές – Οικισμοί Αγίων Θεοδώρων – Άγιος Χαράλαμπος – Καλαμάκι – Λουτράκι.
Σάββατο (02.11.2019) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Κόρινθος – Λουτρά – Αλμυρή – Κατακάλι – Κόρφος – Σοφικό – Αγγελόκαστρο – Ρητό – Ντράσσα – Γαλάτακι – Ξυλοκέριζα.
Διεύθυνση Αστυνομίας Μεσσηνίας
Δευτέρα (28.10.2019) ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΑΝΑΠΑΥΣΗ.
Τρίτη (29.10.2019) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καλαμάτα –Καρνάσι – Δασοχώρι – Άνω Μέλπεια – (οικ. Διμάνδρα) – Σύρριζο – Στάσιμο- οικ. Μαρίνα (επιστροφή Διμάνδρα), Ψάρι – Χρυσοχώρι – Χαλκιάς- Κούβελα.
Τετάρτη (30.10.2019) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καλαμάτα – Φλεσιάδα – Ποταμιά – Παλαιό Λουτρό- Κάτω Βούταινα- Βούταινα –Μάκραινα – Παλαιά Βρύση –Κουλκάδα -Κεφαλόβρυσο.
Πέμπτη (31.10.2019) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καλαμάτα- Βασιλικό- Κόκλα- Κοπανάκι- Άγιος Γεώργιος- Ψάρι- Δώριο.
Παρασκευή (1.11.2019) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καλαμάτα- Εύα- Αγριλιά- Αμφιθέα-Ανδρούσα- Καλογερόραχη- Ελληνοεκκλησιά- Τρίκορφο- Κλήμα.
Σάββατο (2.11.2019) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καλαμάτα – Πρόδρομος- Αγαλιανή – Κυπαρισσία –Φιλιατρά – Χριστιανοσύνη – Πλάτη – Περδικονέρι- Αρμενιοί – Βρύσες –Μουριατάδα –Σελλά και Αετός.