Την ήττα από Αχαρναϊκό γνώρισε η ΑΕΚ Τρίπολης

ρισε με σκορ 2-1 η ομάδα της ΑΕΚ Τρίπολης στην έδρα του Αχαρναϊκού στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Οι «Αρκάδες» αν και ευτύχησαν να σκοράρουν στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού και να προηγηθούν με σκορ 0-1 με τον Καδά. Ωστόσο δεν άντεξαν να κρατήσουν το προβάδισμα μέχρι την ανάπαυλα της αναμέτρησης, καθώς ο Αχαρναϊκός λίγο πριν το φινάλε του α’ μέρους ισοφάρισε την αναμέτρηση.

Στην επανάληψη οι «γηπεδούχοι» έψαξαν το γκολ της νίκης, ωστόσο χρειάστηκε να περάσουν περίπου 65 λεπτά για να σκοράρουν δεύτερο γκολ. Στο φινάλε η ΑΕΚ Τρίπολης δεν μπόρεσε να πετύχει κάτι περισσότερο χάνοντας ευκαιρία να φύγει με βαθμό ή βαθμούς από μια απαιτητική έδρα.

Προηγούμενο άρθροΕπικράτηση με ανατροπή για Παναρκαδικό στην πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής! (+vid)