Την ήττα γνώρισαν οι Δρομείς εκτός έδρας από τον ΑΣ Σφήκα 2006

Την ήττα γνώρισε ο Σύλλογος Δρομέων στην Αμαλιάδα από τον ΑΣ Σφήκα 2006 με 56-46, το απόγευμα της Κυριακής (19/12) για την 9η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας σε ότι αφορά τον 1ο όμιλο. Για ακόμη μια αναμέτρηση ο Σύλλογος Δρομέων ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικός στη διάρκεια του α’ ημιχρόνου όπου και είχε σχεδόν σε όλη τη διάρκεια το προβάδισμα.

Στην επανάληψη ωστόσο η κόπωση που εξηγείται από τους μόλις εφτά παίκτες στην αποστολή της Αρκαδικής ομάδας για το συγκεκριμένο παιχνίδι, καθώς και η κακή λειτουργία σε επίθεση και άμυνα επέφερε ένα επί μέρους 22-7 στο γ’ δεκάλεπτο. Αποτέλεσμα η πρωτοπορία στο σκορ από τους «γηπεδούχους» που διατήρησαν το προβάδισμα ως το φινάλε της αναμέτρησης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κωστής, Λιαρομάτης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-16 (Α’), 23-28 (Β’), 45-35 (Γ’), 56-46 (Δ’).

ΑΣ ΣΦΗΚΑ 2006 ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ (Βασίλης Νιπεργιάλης, Θεοφ. Παπαδόπουλος): Συνετός 13(2), Νοέας 14, Πέππας, Θεοδωρόπουλος, Τεφάνης, Τζίμης 9(2), Πελίγκος 13, Δασκαλόπουλος 3(1), Αγραπιδάκης, Βασιλείου, Μπεκρής 4.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΩ (Ηλίας Μπαλής, Βασίλης Αλικάκος): Κόκκορης 2, Μαντίκος 18(2), Μπαλής 15, Σινανάι 2, Αγγουράς 5, Σταματόπουλος, Καρλής 4.

Προηγούμενο άρθροΠΑΟΚ-Αστέρας | «SONI και ντε» να χάνει μετά από εκπληκτικές εμφανίσεις