Την ήττα γνώρισε ο Παναρκαδικός στη Νέα Επίδαυρο

Το απόγευμα της Κυριακής 06/06 ο Παναρκαδικός επέστρεψε στις αγωνιστικές του υποχρεώσεις όπως και όλες οι ομάδες της Γ’ Εθνικής σε ότι αφορά τον 7ο όμιλο, αγωνιζόμενος εκτός έδρας στη Νέα Επίδαυρο επί του τοπικού Φοίνικα.

Σ’ ένα ματς στο οποίο οι «γηπεδούχοι» είχαν ισχυρότερο κίνητρο για τους βαθμούς της νίκης, ήρθε τελικά η ήττα για τον Παναρκαδικό με σκορ 2-1. Αν και η ομάδα της Τρίπολης προηγήθηκε στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Παλογιαννίδη, δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα στη συνέχεια της αναμέτρησης. Με πρωταγωνιστή τον Πούτση που σκόραρε στο 23ο και στο 59ο λεπτό, ο Φοίνικας ανέτρεψε το σκορ και έφτασε στην πολύ σημαντική γι’ αυτόν νίκη.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γεώργιος Μπαλαχούτης (Πειραιά).

ΒΟΗΘΟΙ: Γεώργιος Ζερβάκης (Πειραιά), Ιωάννης Μουμποπατζόγλου (Πειραιά).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΝΕΑΣ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ (Δημήτρης Κρεμμύδας): Χατζηφόρος, Καλτσάς, Σερμάγιας, Μπούκουρης, Καπλατζής Χρ., Πούτσης (85’ Κιρτζιαλίδης), Τσουκαλάς (85’ Διαμαντής), Καπλαντζής Π., Τριανταφύλλου (65’ Μακροστέργιος), Μάρκου (68’ Θωμάς), Γεωργίου.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Α.Ο. (Θωμάς Μαυρουδής): Μάνος, Λιακόπουλος, Τόλιος, Αλέμης (86’ Σωτηρόπουλος Ι.), Μάνος, Παλογιαννίδης (86’ Κοπρένκα), Παπαλάμπρος, Στρέμπας, Άμποτ (53’ Τσιώλης), Λυμπερόπουλος Ν., Λυμπερόπουλος Δ. (80’ Αρδάμης).

Προηγούμενο άρθροΠρόστιμα ύψους 165.600 ευρώ για παράβαση των μέτρων επιδημιολογικού συναγερμού