Τον «κέρασε» μισή ντουζίνα γκολ! Αστέρας – Ατρόμητος 6-1 (vid)

φωτο αρχείου

Ο Ατρόμητος έκανε το λάθος να προηγηθεί, αλλά ο εκπληκτικός Αστέρας Τρίπολης τον φιλοδώρησε με 6 γκολ στο εκπληκτικό 6-1 στο φιλικό της Τρίπολης!

Αίσθηση προκαλεί το σκορ της φιλικής αναμέτρησης στην Τρίπολη, ανάμεσα στον Αστέρα και τον Ατρόμητο.

Οι Περιστεριώτες έκαναν το λάθος να προηγηθούν από νωρίς με τον Ντιγκινί, όμως η ομάδα του Στάικου Βεργέτη έφτασε σε εκπληκτικά επίπεδα απόδοσης με το τελικό σκορ να σταματά στο ευρύ 6-1!

Με τον Αργεντινό Ισνάλντο να κάνει εντυπωσιακά πράγματα στο γήπεδο, οι Αρκάδες γύρισαν το ματς πριν από το ημίχρονο με γκολ των Γκοντό (24’) και Τριανταφυλλόπουλου (43’), ενώ στην επανάληψη κυριολεκτικά χάθηκε η μπάλα.

Ο Ατρόμητος εξαφανίστηκε από το γήπεδο και ο Αστέρας Τρίπολης έκανε ότι ήθελε. Ο Κυριακόπουλος με μακρινό σουτ (58’) σημείωσε το πιο όμορφο γκολ της βραδιάς, ενώ ο νεαρός Δουβίκας με άλλα δύο τέρματα (61’, 85’) έκανε κι αυτός το κομμάτι του.

Το τελικό 6-1 έγραψε με εκτέλεση φάουλ ο Στανισάβλιεβιτς (87’) σε ένα βράδυ που οι Περιστεριώτες θα θέλουν να ξεχάσουν όσο το δυνατόν πιο γρήγορα.

Πηγή: sdna.gr

Προηγούμενο άρθρο67χρονος έπεσε σε πηγάδι σε χωριό της Ν. Κυνουρίας και σκοτώθηκε
Επόμενο άρθροΠαγκόσμια πρωταθλήτρια η Κατερίνα Στεφανίδη!