Τουλάχιστον δεν έχασε!

Φωτο: alex*f sport images

Παναρκαδικός – ΑΟ Ζευγολατιού 1-1

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας με τη διεξαγωγή της 21ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο. Η ομάδα του Παναρκαδικού καλούνταν σε δεύτερο διαδοχικό εντός έδρας παιχνίδι να βρει το δρόμο προς το θετικό αποτέλεσμα και κάπως έτσι να επιστρέψει μετά από πολύ-πολύ καιρό στις νίκες. Αντίπαλος στη συγκεκριμένη αναμέτρηση ο ΑΟ Ζευγολατιού που δίνει τη μεγάλη «μάχη» για την παραμονή στην κατηγορία και κατ’ επέκταση καθόλου αδιάφορη για το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Μία αναμέτρηση στην οποία η ομάδα της Τρίπολης από αγωνιστικής πλευράς αποδείχθηκε και πάλι προβληματική στο δημιουργικό τομέα με αποτέλεσμα να μην καταφέρει και πάλι να κερδίσει. Έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την ομάδα της Κορινθίας, παρά το γεγονός ότι πίεσε σε μεγάλα χρονικά διαστήματα τους «φιλοξενούμενους» με στόχο την ανατροπή της κατάστασης στο ματς.

Η αναμέτρηση «στράβωσε» για τον Παναρκαδικό από το 17’ μετά από γκολ του Βατουσιάδη με απευθείας εκτέλεση φάουλ και από εκεί και πέρα την ομάδα της Τρίπολης να προσπαθεί να αντιδράσει στο ματς. Οι «πράσινοι» ανέβασαν ρυθμούς και άσκησαν πίεση αλλά επί της ουσίας δεν κατάφεραν τίποτα στο α’ ημίχρονο. Οι «φιλοξενούμενοι» θα μπορούσαν σε 1-2 περιπτώσεις να είχαν πετύχει και δεύτερο γκολ.

Στην επανάληψη  ο Παναρκαδικός δεν ήταν τόσο αποτελεσματικός στις επισκέψεις του προς την αντίπαλη περιοχή. Ωστόσο στο 71’ ήρθε η ισοφάριση με σουτ του Π. Σαλαπάτα. Το φινάλε όμως δεν επέφερε κάτι περισσότερο με το ισόπαλο σκορ 1-1 να αποτελεί το τελικό αποτέλεσμα.

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό γήπεδο Παναρκαδικού.

ΘΕΑΤΕΣ: 250-300.

ΚΑΙΡΟΣ: Αίθριος.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Χρήστος Σπηλιωτόπουλος (Αχαΐας).

ΒΟΗΘΟΙ: Νικόλαος Ανδριανός (Αχαΐας), Παναγιώτης Γεωργακόπουλος (Αχαΐας).

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Ιωάννης Νάσκος (Αργολίδας).

ΤΕΡΜΑΤΑ: 71’ Σαλαπάτας Π. | 17’ Βατουσιάδης.

ΔΟΚΑΡΙΑ: 38’ Χουσελάς.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 80’ Καδάς | 72’ Ζανελάρης, 75’ Χουσελάς.

ΑΠΟΒΟΛΕΣ:

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Α.Ο. (Γιώργος Αντωνόπουλος): Καπετάνος, Πετρόπουλος (57’ Σαλαπάτας Π.), Γκρόσιος, Αρώνης (49’ Βελισσάρης), Δήμος, Κυριακόπουλος, Μέλλος, Σταθουλόπουλος, Σαλαπάτας Τελ., Πούτσι (62’ Καδάς), Γιουκούδης.

ΑΟ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ (Παντελής Κολλιάκος): Σκούρτης, Σιγάλας, Γιουβανέλης (49’ Σενάι), Ντούνης, Ποτήρης, Κλαδάκης, Ζανελάρης, Βατουσιάδης, Χρυσαφίδης (78’ Διαμαντόπουλος), Χουσελάς (77’ Καραγκούνης), Μαλαχάτης.

Προηγούμενο άρθροΟ Αστέρας παίζει με τη φωτιά και την ιστορία του!
Επόμενο άρθροΕργαστήρι της Πέτρας στα Λαγκάδια – Πρόσκληση για εκδήλωση ενδιαφέροντος