Τρίτο φιλικό του Αστέρα…

ΦΙΛΙΚΗ «ΠΕΝΤΑΡΑ» ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΙΛΙΚΟ

Ο Αστέρας κέρδισε με 5-0 την Μικτή Ευρυτανίας στο τρίτο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που έδωσε σήμερα το απόγευμα στο Καρπενήσι, με τον προπονητή της ομάδας Σάκη Τσιώλη να δίνει χρόνο συμμετοχής στους νεαρούς ποδοσφαιριστές της ομάδας νέων, χρησιμοποιώντας από τους βασικούς ποδοσφαιριστές της επαγγελματικής ομάδας μόνο τους Φραγκουλάκη, Πιπίνη.

Οι επαγγελματίες ποδοσφαιριστές του Αστέρα έκαναν προπόνηση το πρωί της Κυριακής, με τον Σάκη Τσιώλη να τους δίνει ρεπό για το απόγευμα, ενώ αντίθετα είχε δώσει ρεπό στους νεαρούς ποδοσφαιριστές της ομάδας το πρωί, για να τους δώσει χρόνο συμμετοχής στο φιλικό παιχνίδι με την Μικτή Ευρυτανίας.

Το σκορ στο σημερινό φιλικό παιχνίδι άνοιξε στο 13ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Καστριτσέα, μετά από όμορφη πάσα του Πιπίνη. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Σαραντόπουλος με δυνατό σουτ από τη μεγάλη περιοχή διπλασίασε τα τέρματα του Αστέρα (2-0).

Στο 35′ ο Νικολίτσας με σουτ έκανε το 3-0, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο Φραγκουλάκης είδε εκτός θέσης τον τερματοφύλακα της Μικτής Ευρυτανίας και σχεδόν από το κέντρο ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 4-0, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Το τελικό αποτέλεσμα (5-0) διαμόρφωσε στο 70’ με πλασέ ο Καρυδόπουλος, εκμεταλλευόμενος με τον καλύτερο τρόπο την ασίστ του Αδάμου.

Αστέρας: Λαδάς (46′ Κοντοπίδης), Μυρσινιάς, Παπαδημητρίου (60’ Γκαιδατζής), Καστριτσέας, Πιπίνης (57’ Τσόφλιος), Αναστασόπουλος, Φραγκουλάκης (40’ Καρυδόπουλος), Νικολίτσας (60’ Αδάμου), Σαραντόπουλος, Ντινιωτάκης, Κατσαρός (31’ Λυμπέρης).

Ο Αστέρας θα συνεχίσει αύριο κανονικά το προπονητικό του πρόγραμμα, ενώ την Τρίτη το πρωί θα προπονηθεί στο Καρπενήσι και αμέσως μετά θα αναχωρήσει για την Τρίπολη.

Προηγούμενο άρθροΈκτακτο δελτίο λόγω υψηλών θερμοκρασιών από την Ε.Μ.Υ….
Επόμενο άρθροEpsilon feat. Donata – Χρώματα – Α’ μετάδοση…