1ος ο Ζωγραφάκης της ΑΕΚ Τρίπολης στον Ο.Α. Θεσσαλονίκης

Νέα μεγάλη επιτυχία για τον αθλητή του ομίλου μας Δαβίδ Ζωγραφάκη στο μεγάλο τουρνουά του Ομίλου Αντισφαίρισης Θεσσαλονίκης. Το Babolat Open που γίνεται με μεγάλη επιτυχία τα τελευταία χρόνια επιφύλαξε μια ακόμη πρωτιά για τον Δαβίδ.

Την 1η θέση στην κατηγορία του μονού των ανδρών 40+ κέρδισε ο Δαβίδ αφήνοντας στην 2η θέση τον Trajkovski. Για την είσοδο του στον τελικό και μέχρι την κατάκτηση της 1ης θέση ο αθλητής του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης, επικράτησε σε 64άρι ταμπλό, περνώντας τον πρώτο γύρο με bye, του Χριστοφιλόπουλου, του Γκιζάρη και του no1 του ταμπλό Βαλουγιώργη με 2-0 σετ. Στα ημιτελικά αντίπαλος του Δαβίδ ήταν ο Γινικόπουλος, τον οποίο και κέρδισε με το ίδιο σκορ 2-0 σετ.

Μια ακόμα μεγάλη επιτυχία σε ένα πολύ φημισμένο τουρνουά, που γίνεται στην βόρεια Ελλάδα. Πολλά συγχαρητήρια από την διοίκηση και την προπονητική ομάδα του συλλόγου για την 1η θέση στο Babolat Open. Καλή συνέχεια Δαβίδ και ευχόμαστε οι προσπάθειές σου πάντα να αποδίδουν καρπούς και να σου χαρίζουν νίκες και υγεία !!!

Προηγούμενο άρθροΤρίπολη| Εργαστήριο επιμόρφωσης από την Μαθηματική Εταιρεία Αρκαδίας