2ος ο Αναστάσης Γρηγορίου στο Ενωσιακό της Δαλαμανάρας

Την 2η θέση του ενωσιακού κάτω των 14άρων ετών κατέκτησε ο Γρηγορίου Αναστάσης του Ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης. Μετά την 1η θέση στο Ε3 που έγινε στην Καλαμάτα, ο Γρηγορίου κατέκτησε μια ακόμα στο ενωσιακό της Δαλαμανάρας.

Ο αθλητής της ΑΕΚ Τρίπολης, Νο1 της ενωσιακής βαθμολογίας στην κατηγορία των 12 ετών, βρέθηκε στην 2η θέση στο ενωσιακό κάτω των 14άρων ετών αγωνιζόμενος σε 32άρι ταμπλό και κάνοντας πολύ καλές εμφανίσεις καθ΄όλη την διάρκεια του τουρνουά.

Στον πρώτο γύρο ο Γρηγορίου επικράτησε του Τζίνη (Ρήγας) με 2-0 σετ (4-0, 4-1). Στον επόμενο γύρο επικράτησε του Καρελά (Α.Ο Καλαμάτας) με 2-0 σετ (5-3, 4-0) περνώντας στην οκτάδα του τουρνουά όπου και αντιμετώπισε τον Σκαρτσίλα (ΑΟ Αιγίου) κερδίζοντάς τον με 2-0 σετ (4-0, 4-1). Στον ημιτελικό ο αθλητής της ΑΕΚ αγωνίστηκε εναντίον του Καραγιάννη (Ρήγας) του οποίου και επικράτησε με 2-0 σετ (6-3, 6-1). Στον τελικό του ενωσιακού ο αθλητής Ζουγλής (Ρήγας) ήταν ο μεγάλος νικητής κερδίζοντας τον Γρηγορίου σε ένα πολύ συναρπαστικό παιχνίδι με 2-0 σετ 6-3, 7-5 (75).

Ο όμιλος της ΑΕΚ θα ήθελε να συγχαρεί τον Γρηγορίου δημόσια και του εύχεται ανάλογες επιτυχίες στο μέλλον.

Προηγούμενο άρθροΜε επιτυχία ολοκληρώθηκε ο ποδηλατικός ‘Άθλος ΙΙ’ (ph)
Επόμενο άρθροΠροτεραιότητα στις ευπαθείς ομάδες δίνει ο Γ. Σμυρνιώτης (ph)