Αγωνιστικό «παρών» στο φιλικό της Εθνικής Παίδων με την Τουρκία, για τον Κακαδιάρη

ΦΩΤΟ: EPO.GR.

Την ήττα γνώρισε στο τελευταίο φιλικό ματς επί Κροατικού εδάφους και συγκεκριμένα σε διεθνές φιλικό τουρνουά που διεξάγεται στη Ζελένα Λαγκούνα του Πόρετς, η Εθνική ομάδα Παίδων απέναντι στην Τουρκία με σκορ 3-1. Στο συγκεκριμένο ματς αγωνίστηκε και ο τερματοφύλακας του Αστέρα, Θεόφιλος Κακαδιάρης.

Σκόρερ του Ελληνικού τέρματος ήταν ο Ζώης Καραργύρης στο 72ο λεπτό της αναμέτρησης. Για την Τουρκία που προηγήθηκε 3-0 στο ημίχρονο σκόραραν ο Αλτουντάγκ στο 26ο, ο Οζντεμίρ στο 36ο και ο Μετίν Σεν στο 45ο λεπτό.

ΕΛΛΑΔΑ (αρχική ενδεκάδα): Κακαδιάρης, Βυρσόκινος, Κοσίδης, Τσίτσιλας, Παπανικόπουλος, Δαρβήρας, Μόκρης, Σώκος, Τζαμαλής, Μπέρδος, Φίλης.

Αγωνίστηκαν ακόμη: Καραργύρης, Μπώκος, Ελευθεριάδης, Ντούγκα, Μιχαηλίδης, Μύθου, Μπέλερης, Τσιότας.

Προηγούμενο άρθροΗ αγωνιστική κίνηση στα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (17-18/02)
Επόμενο άρθροΗλίας Κούρος και Γ. Σπηλιόπουλος: Ο νυν και ο πρώην πρόεδρος…«Επί της ουσίας» (vid)