Ακαδημίες Αστέρα | Μία νίκη και μία ισοπαλία στα πρωταθλήματα υποδομών

Η Κ19 του Αστέρα αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 στο Αγρίνιο κόντρα στον Παναιτωλικό, ενώ η Κ17 κέρδισε με 2-1 τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Κ19: Παναιτωλικός – ΑΣΤΕΡΑΣ 1-1

Η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ αναδείχθηκε ισόπαλη εκτός έδρας 1-1 με την αντίστοιχη του Παναιτωλικού, για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ άνοιξε το σκορ με τον Κωστέα στο 9′ με πέναλτι. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με πέναλτι στο 22ο λεπτό.

Οι Αρκάδες είχαν μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν και πάλι στο σκορ στο 75ο λεπτό αλλά κεφαλιά του Κωστέα κατέληξε στο δοκάρι!

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ

Γραμματικάκης, Γουσέτης, Χριστόπουλος, Ντάικο, Θεοδωρίδης (84′ Grozdanic), Προύντζος, Ζουγλής, Ανανιάδης (75′ Καπέρδας), Κωστέας, Αντωνάκης (55′ Ρουμπιές), Μιχόπουλος (55′ Παπαδημητρίου)

Κ17: Απόλλων Σμύρνης – ΑΣΤΕΡΑΣ 1-2

Η ομάδα Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε εκτός έδρας με 1-2 της αντίστοιχης του Απόλλωνα, για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 7ο λεπτό. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ισοφάρισε στο 37′ με τον Καλλαντζή και το τελικό 1-2 διαμόρφωσε στο 87ο λεπτό ο Τόλιος, δίνοντας την νίκη στους Αρκάδες.

Βαλληνδράς, Μποτόπουλος, Καλογήρος, Καραγλάνης, Λάσκαρης, Καλλαντζή (89′ Δαγλάς), Ντερβίση (89′ Τσαούσης), Ζαντζάς, Κουτσιούδης (65′ Τόλιος ), Παπαδόπουλος Α., Ελέζι (65′ Σκιαδάς)

Προηγούμενο άρθροΔΕΘ | Στο επετειακό περίπτερο της Περιφέρειας ο Πρωθυπουργός Κ. Μητσοτάκης (pics)