Αστέρας | Διπλό με τεσσάρα για την Κ15 κόντρα στην Παναχαϊκή

Η ομάδα Κ15 του ΑΣΤΕΡΑ  επικράτησε με 0-4 της αντίστοιχης της Παναχαϊκής σε εκτός έδρας αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League. Οι Αρκάδες ήταν καταιγιστικοί και στο πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να σκοράρουν τέσσερα γκολ.

Το σκορ άνοιξε ο Αδάμος στο 13′ ακολούθησε ο Κοντράσι στο 17′ και το τελικό 0-4 διαμορφώθηκε με τα γκολ των Πιέρρου και Βουνάτσου στο 35ο και 37ο λεπτό αντίστοιχα.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ

Τσομπανίδης, Ζορμπαλάς, Δικαίος, Νίκου, Βουνάτσος (52′ Κοψαύτης), Κωνσταντόπουλος, Αδάμος, Ζόγκου (52′ Κακουλής), Κοντράσι (52′ Ματθαιόπουλος), Πιέρρος (65′ Καλογιαννίδης), Κόρο (52′ Καραμανίδης)

Προηγούμενο άρθροΈκτακτο δελτίο επικίνδυνων καιρικών φαινομένων από την Διεύθυνση Πολιτικής Προστασίας της Περιφέρειας Πελοποννήσου
Επόμενο άρθροΕΠΣ Αρκαδίας | Αγώνας στη μνήμη του Μάριου Μιχαήλ Τουρούτσικα-Τα αποτελέσματα της ημέρας