Αστέρας | Έκλεισε με ισοπαλία, όμορφες εικόνες και ραντεβού στη 17η χρονιά!

Ακόμα μία ισοπαλία για τον Αστέρα! Με το… αγαπημένο σκορ των δύο αντιπάλων, το 1-1, ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους στο φετινό πρωτάθλημα, Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος.

Στο 32′ ο Ατρόμητος είχε μεγάλη ευκαιρία με δοκάρι του Τζαβίδα με προβολή έπειτα από γύρισμα του Κλωναρίδη, ενώ ο Αστέρας ευτύχησε να προηγηθεί στο 43ο λεπτό, με σκόρερ τον νεαρό Κωστέα, με κεφαλιά, έπειτα από κόρνερ του Μπαρτόλο.

Κόντρα στη ροή του δευτέρου ημιχρόνου, ο Ατρόμητος ήταν αυτός που σκόραρε για να ισοφαρίσει σε 1-1, στο 54′, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κουέν μέσα από την περιοχή, κέρδισε τον Τσιφτσή.

Ακολούθησαν καλές στιγμές μπροστά στις δύο εστίες με την ισοπαλία να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Με το σφύριγμα της λήξης δεκάδες παιδιά βρέθηκαν στον αγωνιστικό χώρο για να ζητήσουν φανέλες από τους αγαπημένους τους παίκτες και να προχωρήσουν σε φωτογραφίες, γεμίζοντας με όμορφες εικόνες τη βραδιά.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Αστέρας Τρίπολης (Γιάννης Δουβίκας): Τσιφτσής, Ατιένθα, Καστάνιο, Γκαρθία (63′ Άλβαρες), Τασουλής (86′ Χριστόπουλος), Αλάγκμπε (86′ Καπίγια), Προύντζος, Μπερτόγλιο (80′ Μουνάφο), Ζουγλής (81′ Σίτο), Μπαρτόλο, Κωστέας.

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης, Ντε Μποκ, Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Μαυρομμάτης, Κουέν (78′ Μουντές), Φρίντγιονσον (60′ Αγκιμπού), Έρλινγκμαρκ (59′ Γκονζάλες), Τζοβάρας (60′ Ρομπάιγ), Κλωναρίδης, Τζαβίδας (71′ Κωτσόπουλος).

Προηγούμενο άρθροΑνοιχτή εκδήλωση στο Λεωνίδιο από το ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Αρκαδίας (video, pics)
Επόμενο άρθροΉττα εκτός έδρας στο φινάλε από τον ΑΓΟΝΓ Λάκωνα για τον Πάνα Τρίπολης