Αστέρας | Νίκες για Κ17 και Κ15, ήττα για την Κ19

Τα αποτελέσματα και η εικόνα των αναμετρήσεων για τις ομάδες ακαδημιών του Αστέρα Τρίπολης το σαββατοκύριακο 24-25 Φεβρουαρίου.

K19: Ολυμπιακός – ΑΣΤΕΡΑΣ 3-0

Η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ ηττήθηκε με 3-0 την αντίστοιχη του Ολυμπιακού σε εκτός έδρας αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν στην νίκη με γκολ στο 12ο, 45ο και 51ο λεπτό. Για τους Αρκάδες ο Κωστέας στο 61′ σημάδεψε το δοκάρι μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ

Κακαδιάρης, Καπέρδας (65′ Μπάτση), Μποτόπουλος (45′ Παπαδημητρίου), Λάσκαρης, Καραγλάνης, Κάλα, Ντερβίση (55′ Θωμάϊ), Καλλαντζή, Κωστέας, Παπαδόπουλος Α. (75′ Ρουμπιές), Κεδίκογλου (55′ Τηλαβερίδης)

Κ17: ΑΣΤΕΡΑΣ - Πανιώνιος 1-0

Κ17: ΑΣΤΕΡΑΣ – Πανιώνιος 1-0

Η ομάδα Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε εντός έδρας της αντίστοιχης του Πανιωνίου σε αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση για τους κιτρινομπλέ σημείωσε ο Αγγελάκης στο 13ο λεπτό.

Κωτσιόπουλος, Αγγέλου (65′ Κωνσταντόπουλος), Ρουμπιές (65′ Rreshka), Κολοσκόπης, Αργειτάκης (82′ Κακούλης), Ντύρμα (75′ Μανταζέλης), Ανδρεάδης, Αναστασόπουλος, Αγγελάκης, Γεωργόπουλος (75′ Παπαευθυμίου), Χριστόπουλος

K15: ΑΣΤΕΡΑΣ - Ατρόμητος 2-0

K15: ΑΣΤΕΡΑΣ – Ατρόμητος 2-0

Η ομάδα Κ15 του ΑΣΤΕΡΑ  επικτάτησε με 2-0 της αντίστοιχης του Ατρομήτου σε εντός έδρας αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Οι Αρκάδες κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με δύο γκολ του Κοντράσι στο 19ο και 57ο λεπτό.

Τσομπανίδης, Γιακουμής (60′ Κοψαύτης), Κόρο, Νίκου, Βουνάτσος, Κωνσταντόπουλος, Αδάμος (78′ Αδάμος), Δουρής (60′ Λαμπρόπουλος), Κοντράσι (70′ Ζορμπαλάς), Ζόγκου (70′ Ματθαιόπουλος), Πιέρρος

Προηγούμενο άρθρο31ο Διεθνές Κύπελλο Ρυθμικής Γυμναστικής στην Καλαμάτα παρουσία του Περιφερειάρχη Δημήτρη Πτωχού
Επόμενο άρθροΕκκίνηση 2ης ημέρας για το «3ο Ιστορικό Ράλλυ Τρίπολης» | Κώστας Τζιούμης: «Συνεχίζουμε την προσπάθεια εξωστρέφειας» (video, pics)