Αστέρας | Νίκη με γκολ και θέαμα για τη γυναικεία ομάδα

Η ομάδα γυναικών του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε με 5-2 των Νέων Ατρομήτου 2018, σε αγώνα που διεξήχθη στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης” για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α’ Εθνικής Γυναικών.

Οι παίκτριες του ΑΣΤΕΡΑ ήταν καταιγιστικές, είχαν την πρωτοβουλία και προηγήθηκαν με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ της Φακίνου στο 14o λεπτό και της Μοσκοφίδου στο 39ο και 43ο λεπτό. Στην επανάληψη την σκυτάλη πήρε η Γεωργαντζή με γκολ στο 53′ και στο 55′ η Μοσκοφίδου κάνοντας χατ τρικ έφτασε τον δείχτη του σκορ στο 5-0. Οι φιλοξενούμενες κατάφεραν να μειώσουν με την Μοσχονά και την Μπένκε στο 64ο και 89ο λεπτό αντίστοιχα. Έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 5-2.