Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός 0-2…

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 0-2

Ο Αστέρας πραγματοποίησε ακόμα μια μέτρια εμφάνιση το τελευταίο διάστημα και ηττήθηκε από τον Παναθηναϊκό με 2-0. Το πρώτο γκολ ο Κλέιτον στο 58ο λεπτό, το δεύτερο ο Χριστοδουλόπουλος. Οι Αρκάδες, ωστόσο, παρέμειναν μόνοι στην 6η θέση της Super League.

Α’ ημίχρονο

8′ γύρισμα Πετρόπουλου από αριστερά, ο Χουανίτο προλαβαίνει το Ζέκα, σουτ Σπυρόπουλου άουτ

12′ μεγάλη μπαλιά, απευθείας πλασέ Φρανκού απέναντι από Καρνέζη, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του ΠΑΟ

19′ δυνατό σουτ Τσαμπούρη, μπλοκάρει ο καρνέζης

40′ κίτρινη Φρανκού

Λήξη ημιχρόνου

Β’ ημίχρονο

46′ Ροζέριο αντί για Φρανκού.

56′ Ωραία συνεργασία των παικτών του Αστέρα, η μπάλα στρώνεται από τον Ροζέριο στον Ράγιος με το σουτ του Ισπανού, από τη μεγάλη περιοχή, να περνάει δίπλα από το δοκάρι του Καρνέζη.

57′ Νέο δυνατό σουτ του Ράγιος, από πιο μακρινή απόσταση αυτή τη φορά, η μπάλα άουτ.

58′ ΓΚΟΛ! 0-1!
Ο Παναθηναϊκός ανοίγει το σκορ με το Κλέιτον. Ο Βραζιλιάνος έκανε ατομική ενέργεια, πέρασε τους αμυντικούς του Αστέρα, ξάπλωσε τον Μπαντή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

59′ Κίτρινη κάρτα στον Κλέιτον γιατί έβγαλε την μπλούζα στο γκολ.

59′ Καραγκούνης αντί του Κλέιτον.

60′ Κίτρινη στον Μαρίνο.

60′ Μαυρίας αντί του Μαρίνου.

62′ Καλό σουτ του Ναβάρο από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα στα χέρια του Καρνέζη.

66′ Ο Ναβάρο βγαίνει μόνος από λάθος της άμυνας του Παναθηναϊκού, ωστόσο αργεί να πάρει απόφαση την ώρα που είχε δύο παίκτες δίπλα του, με συνέπεια να χαθεί η ευκαιρία για τον Αστέρα.

72′ Κίτρινη στον Βιτόλο.

75′ Φουρλάνος στη θέση του Νίνη.

75′ Σολάκης αντί Αλβάρες.

78′ Μπρέσκα αντί του Ναβάρο.

90′ Ο Τσαμπούρης με σουτ από τη μεγάλη περιοχή έφτασε κοντά στο 1-1, ωστόσο η μπάλα σταμάτησε στον Καρνέζη. Οι παίκτες του Αστέρα φωνάζουν για χέρι από αμυντικό του Παναθηναϊκού…

90’+ 3′ ΓΚΟΛ! 0-2! Ο Χριστοδουλόπουλος με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπαντή.

Στο τέλος του αγώνα ο Περόνε αποχώρησε συνοδευόμενος από τους συμπαίκτες του καθώς είχε έντονο διάλογο με έναν οπαδό από την πλευρά της κερκίδας του Αστέρα.

Τα ημίχρονα στα γήπεδα της Super League, μια αγωνιστική πριν από το φινάλε του πρωταθλήματος

Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός 0-0
Κέρκυρα-ΟΦΗ 3-1
ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός 0-0
ΑΕΚ-Ατρόμητος 0-0
Πανιώνιος-Ξάνθη 0-1
Παναιτωλικός-Άρης 2-0
ΠΑΟΚ-Δόξα Δράμας 1-0
Εργοτέλης-Λεβαδειακός 0-0