Δεν τα κατάφεραν οι Δρομείς στο Αίγιο

Την ήττα γνώρισε ο Σύλλογος Δρομέων το απόγευμα της Κυριακής (28/11) στο Αίγιο απέναντι στην τοπική ομάδα του Ήφαιστου Αχιλλέα, για την 5η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Η Αρκαδική ομάδα αν και ανταγωνιστική «πλήρωσε» το πολύ κακό τρίτο δεκάλεπτο και κάπου εκεί χάθηκε άδοξα η προσπάθεια για διεκδίκηση μιας εκτός έδρας νίκης.

Στο α’ ημίχρονο οι Δρομείς είχαν κατά διαστήματα το προβάδισμα ακόμη και με 7 πόντους, αλλά στην τρίτη περίοδο το επί μέρους 25-6, ολοκλήρωσε πρόωρα το ματς στο ξεκίνημα της τέταρτης περιόδου, με τη διαφορά ουσιαστικά σε μη αναστρέψιμα επίπεδα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γρίβα, Εφραιμίδης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-17 (Α’), 33-34 (Β’), 58-40 (Γ’), 73-56 (Δ’).
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ ΣΦ (Φιλίππου Φ.): Γιαννούτσος 16(4), Μανωλόπουλος, Βεργανελλάκης 8(2), Κεφαλάς 5, Ιατρόπουλος, Τσογγίδης 5, Γκοβας 5(1), Καραγιάννης 11, Οικονομόπουλος 7, Ντουλές 13(3), Τσεκλένης 3.
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ (Ηλίας Μπαλής, Βασίλης Αλικάκος): Κόκκορης 7(2), Μπάχα, Μαντίκος 6, Μπαλής 19(2), Σινανάι, Αγγουράς 5(1), Σακελλαράκος 11(3), Καρλής 2, Σταματόπουλος 6.