Δυνατή προπόνηση για τον Αστέρα και πολύτιμες εμπειρίες για τον Παναρκαδικό

O ανώτερος και ποιοτικότερος Αστέρας Τρίπολης επικράτησε του Παναρκαδικού με 8-0 σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πέτυχαν τέσσερα τέρματα με τον Μπαράλες να φτάνει σε αυθεντικό χατ τρικ σημειώνοντας τρία γκολ στο πρώτο 45λεπτο, ενώ είχαμε και ένα αυτογκόλ του Δαύρου (ο πίνακας το χρέωσε στον Ριέρα). Η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανέστατη  (μιλάμε για τον Αστέρα που πρωταγωνιστεί στη Σούπερ Λιγκ και τον Παναρκαδικό που δημιουργείται για την Γ΄Εθνική), μιας και οι γηπεδούχοι έβγαζαν συνεχείς επιθέσεις, ενώ οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν να οργανωθούν στην αμυντική τακτική με φιλότιμες ενέργειες.

Με παρόμοιο τρόπο κύλησε και το δεύτερο ημίχρονο αν και είχαμε πολλές αλλαγές. Μάλιστα, για τον Παναρκαδικό πέρασε στον αγωνιστικό χώρο και ο Μπλάνκο, όμως ο Αστέρας, όπως ήταν λογικό, ήταν αυτός που δημιουργούσε. Ο Λέο Τίλικα έκανε το 5-0, ο Γιάννης Κώτσιρας που έχει παίξει και στο «τριφύλλι» με ωραίο σουτ πέτυχε το 6-0 και ο έμπειρος Ιγκλέσιας με κεφαλιά ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 7-0. Το τελικό σκορ (8-0) διαμόρφωσε ο Ρεγκίς στο 90’. Η μεγάλη στιγμή για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 75’ με κεφαλιά του Τσιώλη που ανάγκασε τον Τσιφτσή στην απόκρουση του αγώνα.

Ο Αστέρας κρατά τη δυνατή προπόνηση και τους αυτοματισμούς, ενώ ο Παναρκαδικός κέρδισε σε εμπειρία μιας δυνατής δοκιμασίας ενόψει των επίσημων υποχρεώσεών του στη Γ΄Εθνική.

Συνθέσεις:

ΑΣΤΕΡΑΣ: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΤΣΙΡΑΣ, ΤΑΣΟΥΛΗΣ, ΠΑΣΑΛΙΔΗΣ, ΑΝΤΖΟΥΛΑΣ, VALIENTE, MUNAFO, SANTONJA, TILICA, RIERA, BARRALLES

Επαιξαν και οι: ΤΣΙΦΤΣΗΣ, GARCIA, CASTANO, ALI BABA, ALAGBE, ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ, BELLOCQ, FERNANDEZ, IGLESIAS, REGIS, GOMEZ, OROSCO

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΑΥΡΟΣ, ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΙΚΟΛΑΡΟΣ, ΝΑΝΟΣ, ΝΤΙΝΕ, ΚΡΕΜΥΔΑΣ, ΣΤΡΕΜΠΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΛΑΜΠΡΟΣ

Επαιξαν και οι: ΜΠΛΑΤΣΙΩΤΗΣ, ΤΟΛΙΟΣ, ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ, COPRENCA, ΤΣΕΚΟΣ,  ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΙΩΛΗΣ, ΚΑΒΟΥΡΙΝΟΣ,  AL HASSAN , BLANCO

Προηγούμενο άρθροΠού επιτρέπεται ανώτατο όριο 50 συμμετεχόντων σε δημόσιες ή κοινωνικές εκδηλώσεις
Επόμενο άρθροΟι Τριπολίτες αψήφησαν το κρύο και σιγοτραγούδησαν τη Ρωμιοσύνη με τον «Ορφέα» υπό την διεύθυνση του Π. Μπαρμπάτη (vid&ph)