Διπλό της Κ19 του Αστέρα επί του ΟΦΗ

ΦΩΤΟ: ASTERASTRIPOLIS.GR

Εντυπωσιακή η ομάδα Κ19 του Αστέρα επικράτησε με 4-1 εκτός έδρας της αντίστοιχης του ΟΦΗ για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League. Χαρακτηριστικό είναι ότι οι κιτρινομπλέ σκόραραν και τα τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Αστέρας ξεκίνησε πολύ δυνατά και μόλις στο 8′ άνοιξε το σκορ με τον Τζίμα, μετά από προσπάθεια του Αλί Μπαμπά. Ο ΟΦΗ αντέδρασε και ισοφάρισε στο 12ο λεπτό. Αλλά οι Αρκάδες ήταν ασταμάτητοι. Στο 24′ ο Κανελλόπουλος έκανε το 2-1, στο 35′ ο Μιχόπουλος το 3-1 και στο 37′ ο Αλί Μπαμπά, μετά από δύο χαμένες ευκαιρίες (10′ και 35″, κατάφερε να σκοράρει διαμορφώνοντας το τελικό 4-1. Ο Αστέρας διατήρησε τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφυγε με την εντυπωσιακή νίκη από την έδρα του ΟΦΗ.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ: Καραχάλιος, Γουσέτης, Παπαδόπουλος (60′ Ζορμπάς), Γλυνός, Χριστόπουλος, Τανουσάι (85′ Παπαγεωργίου), Τζίμας, Μιχόπουλος, Αλί Μπαμπά, Κανελλόπουλος (85′ Αλέμης), Θεοδωρίδης (75′ Μούγιος).

Προηγούμενο άρθροΣημαντική νίκη της Κ17 του Αστέρα επί της ΑΕΚ!