Εύκολη νίκη οι έφηβοι του Πάνα Τρίπολης στη Μεγαλόπολη

Η εφηβική ομάδα του Πολύβιου φιλοξένησε στη Μεγαλόπολη την αντίστοιχη του Πάνα Τρίπολης από την οποία και τελικά ηττήθηκε με σκορ 44-80. Αν και το α’ ημίχρονο σε γενικές γραμμές ήταν πιο ισορροπημένο (στο β’ δεκάλεπτο πάντως κατάφερε ο Πάνας να δημιουργήσει ένα μικρό προβάδισμα), στην επανάληψη οι «φιλοξενούμενοι» κυριάρχησαν με αποτέλεσμα να φτάσουν στη νίκη με μεγάλο προβάδισμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ρίζος, Ταβουλαρέας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-17 (Α’), 28-38 (Β’), 38-62 (Γ’) , 44-80 (Δ’).

ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΑΕΜ (Αργύρης Νικητόπουλος, Δημήτρης Γεωργαντάς): Αργυρόπουλος 6, Σαλι 2, Διαμαντόπουλος, Μπράουσι 11(1), Κωστόπουλος 21, Διαμαντόπουλος 4.

ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛΑΣ (Βασίλης Αλικάκος): Φιλιππόπουλος, Αποστολόπουλος, Σαραντόπουλος, Τσιαμούλος 4, Σούπος 11, Μακρής 16(1), Κωστόπουλος 14(2), Βερβαινιώτης 2, Δαύρος 23(1), Παπαπέτρου 10.