Εκτός έδρας ήττα του Πελασγού ΚΟΜ από την Καλαμάτα ΣΚ

Ο Πελασγός «φιλοξενήθηκε» το απόγευμα της Κυριακής (28/04) στο κλειστό γυμναστήριο της Τέντας από την Καλαμάτα ΣΚ, για την 19η αγωνιστική, σ’ ένα ματς στο οποίο τελικά ήρθε η ήττα με σκορ 59-54.

Η ομάδα της Μεγαλόπολης αν και κρατήθηκε κοντά στο σκορ για κάτι περισσότερο από ένα δεκάλεπτο με άστοχες επιλογές στην επίθεση στη συνέχεια έμεινε πίσω στο σκορ. Στην τελευταία περίοδο προσπάθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι και να διεκδικήσει το ματς, χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ρίζος, Πρωτόγερος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-9 (Α’), 29-21 (Β’), 45-35 (Γ’), 59-54 (Δ’).
ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΣΚ (Αντώνης Νικολετάκης, Βασίλης Μυλωνάς): Κουγιούρης, Γκιρίτσης, Ταβουλαρέας, Διαμαντόπουλος 16(3), Ιωάννου 5(1), Μουργής, Περρωτής 2, Καρακάξης 5(1), Φραγγέας 15(2), Τσούνιας 2, Μπάκας 14.
ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΚΟΜ (Γεωργία Μανιάτη, Ανδρέας Γιαννόπουλος): Γιαννόπουλος 11(2), Τριντής 11(2), Τσιντώνης 2, Μαντάς, Δαλάτσης, Μαχαίρας 14(2), Μπελόκας 2, Κούγιας 6, Τσουμπλέκας, Βούλγαρης 8.