Εκτός έδρας νίκη επί του Πάμισου για τον ΣΕΦΑ Αρκαδικό

Νικηφόρο πέρασμα είχε ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός το βράδυ του Σαββάτου (18/12) από το κλειστό γυμναστήριο Μεσσήνης απέναντι στον τοπικό Πάμισο. Για την 7η αγωνιστική της Α1 τοπικής κατηγορίας η ομάδα της Τρίπολης παρουσιάστηκε αρκετά συγκεντρωμένη και αποτελεσματική επιθετικά και επικράτησε με σκορ 61-78.

Με λύσεις στην επίθεση και καλό αγωνιστικό ρυθμό ο Αρκαδικός πήρε ένα προβάδισμα από το α’ ημίχρονο το οποίο «υπερασπίστηκε» και στην επανάληψη χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα φτάνοντας σε ακόμη μία νίκη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μητσέας, Παναγάκης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-25 (Α’), 30-43 (Β’), 46-43 (Γ’), 61-78 (Δ’).
ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΓΠΣ (Σταύρος Μουραφέτης): Κατιρτζόγλου, Βουτυράς 1, Κυριακίδης 9(1), Ηλιόπουλος 19, Ρούτσης, Αθανασόπουλος 15, Μπογράκος, Μουραφέτης 17(3).

ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Παναγιώτης Γεωργακόπουλος): Μακρής, Χωματάς 13(3), Βερβαινιώτης 3(1), Καραγιάννης 2, Χαραλαμπόπουλος 10(1), Σωτηρόπουλος 18(3), Αγγελόπουλος 17(1), Ψυχογυιός 6, Κουτσουμπός 5(1), Τσαμακλής 2, Κουτσούγερας, Χαραλαμπόπουλος 2.

Προηγούμενο άρθροΒουλή: Με 158 «ναι» έναντι 142 «όχι» κυρώθηκε ο νέος κρατικός προϋπολογισμός