«Έμφραγμα» με αυτογκόλ τα κορίτσια του Αστέρα και ήττα στις καθυστερήσεις από τον Φείδωνα

ΦΩΤΟ: ASTERASTRIPOLIS.GR.

Την ήττα στο φινάλε και μάλιστα με αυτογκόλ στο 90’+2’ χωρίς επί της ουσίας να έχει απειληθεί (εκτός από τη φάση του 39ου λεπτού με το δοκάρι, η γυναικεία ομάδα του Αστέρα Τρίπολης ηττήθηκε με σκορ 1-0 το απόγευμα της Κυριακής (20/05) στο γήπεδο Κιβερίου από τον Φείδων Άργους, στον αγώνα μπαράζ ανόδου του 2ου ομίλου της Β’ Εθνικής κατηγορίας γυναικών.

Η ομάδα της Τρίπολης αν και δεν είχε το καθαρό μυαλό και την ηρεμία για να διασπάσει αρκετές φορές την καλά οργανωμένη άμυνα του Φείδωνα και ενδεχομένως με κάποια γκολ να «κλείδωνε» την άνοδο, είχε σε μεγάλο διάστημα της αναμέτρησης τον έλεγχο και ουσιαστικά δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού με κλασική φάση.

Κι ενώ οι «κυανόλευκες» απείχαν μερικά δευτερόλεπτα από την άνοδο στο 90’+2’ ένα γέμισμα του Φείδωνα και ένα κακό γύρισμα της Καββαθά στην Θεοδωρακοπούλου που δεν περίμενε τη μπάλα, ήρθε το αυτογκόλ και η νίκη για την ομάδα του Άργους με σκορ 1-0.

Πλέον τις επόμενες ημέρες θα διεξαχθεί επαναληπτικός αγώνας μπαράζ στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» η οποία θα κρίνει την άνοδο στην Α’ Εθνική κατηγορία.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Μεσσηνίας).
ΒΟΗΘΟΙ: Χρυσοβαλάντης Μπουρίκας (Μεσσηνίας), Παναγιώτης Νικολόπουλος (Μεσσηνίας).
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Χαρίλαος Νενεκούμης (Αργολίδας).
ΤΕΡΜΑΤΑ: 90’+3’ Καββαθά.