Επικράτηση για τους εφήβους του Πάνα απέναντι στο Σπαρτιατικό

Τη νίκη σημείωσε με σκορ 43-34 η εφηβική ομάδα του Πάνα Τρίπολης απέναντι στο Σπαρτιατικό στα πλαίσια του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ στο κλειστό γυμναστήριο του ΔΑΚ Τρίπολης. Οι παίκτες του Βασίλη Αλικάκου αποδείχθηκαν καλύτεροι στο α’ ημίχρονο και κατάφεραν να «χτίσουν» ένα προβάδισμα στο σκορ για το 26-15 στο φινάλε του α’ μέρους.

Στην επανάληψη αν και οι «φιλοξενούμενοι» ισορρόπησαν το ματς δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν ιδιαίτερο πρόβλημα την ομάδα της Τρίπολης, η οποία τελικά και έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μητσέας, Καρδαράς.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-5 (Α’), 26-15 (Β’), 36-28 (Γ’), 43-34 (Δ’).
ΣΚ ΠΑΝΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Βασίλης Αλικάκος): Χριστάκος 6, Σαραντόπουλος 9, Φιλιππόπουλος, Τσιαμούλος 7, Κωστόπουλος 9, Ναστόπουλος 6, Καλοπίσης 6(1), Παπαδόγιαννης, Προβατάκης, Ρίμπας.
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ (Θανάσης Σκιαδάς): Μανίκης, Τσώκρης 8, Βαρυπάτης, Παπαδάκος, Αντωνίου 3, Καλλέργης 6, Καλλιάνης 10, Θέκνα 5(1), Μόρφης, Ασημακόπουλος, Πηγαδιώτης 2.

Προηγούμενο άρθροΚώστας Τζιούμης: “Είμαστε δίπλα στα χωριά μας συνεχώς, κάνουμε πράξη τις δεσμεύσεις μας”