Επικράτηση του ΠΑΟΚ Τρίπολης επί της Ελπίδας στην πρεμιέρα του Β’ τοπικού

Πρεμιέρα είχαμε στο πρωτάθλημα της Β’ τοπικής κατηγορίας το Σαββατοκύριακο (06-07/11) και το πρωί της Κυριακής η Ελπίδα Τρίπολης αντιμετώπισε στο γήπεδο Φιλικών τον ΠΑΟΚ Τρίπολης. Μια αναμέτρηση απέναντι σε δύο ομάδες που ήθελαν να ξεκινήσουν με καλή παρουσία και κατάκτηση της νίκης στο πρωτάθλημα.

Μετά από ένα πολύ ενδιαφέρον σε εξέλιξη ματς με αρκετές φάσεις εκατέρωθεν ο ΠΑΟΚ Τρίπολης αποδείχθηκε πιο ουσιαστικός και κατάφερε να φτάσει στη νίκη με σκορ 0-3, αποτελεσματικότητά του να τελειώσει εύστοχα κάποιες από τις αρκετές φάσεις που δημιούργησε.

Στο 7’ ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ μετά από κόντρες και αυτογκόλ από τον Τσαπραλή. Οι «μελανόλευκοι» συνέχισαν να έχουν την υπεροχή και να ψάχνουν το γκολ, με αποτέλεσμα δύο ακόμη κλασικές ευκαιρίες με ισάριθμα δοκάρια από τον Νάτση στο 11’ και στο 15’, ενώ στο 30’ ο Σέχου μετά από σέντρα από δεξιά πιάνει το πλασέ στην κίνηση με τον Κορίτα να επεμβαίνει σωτήρια.

Η Ελπίδα στη συνέχεια προσπάθησε να αντιδράσει. Είχε κάποιες τελικές με κορυφαία στο 41’ όταν ο Ανδριόπουλος απέναντι στον Λάγιο, δεν κατάφερε να σκοράρει με τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ Τρίπολης να επεμβαίνει σωτήρια. Στο 45’ όμως ο ΠΑΟΚ Τρίπολης βρήκε δίχτυα και πάλι με το Νάτση για το 0-2.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες προσπάθησαν να φτάσουν σε κάποιο γκολ. Ο ΠΑΟΚ Τρίπολης είχε το προβάδισμα και την καλύτερη διαχείριση στο δεύτερο ημίχρονο καταφέρνοντας μάλιστα να σκοράρει και με εκτέλεση φάουλ με τον Σίδερη στο 61’ για το τελικό 0-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γεώργιος Λουκάς (Αρκαδίας).
ΒΟΗΘΟΙ: Αγγ. Ανδριανού (Αρκαδίας), Γεώργ. Ευσταθίου (Αρκαδίας).
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ: Κωνσταντίνος Παζιούρος (Αρκαδίας).
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ: Ιωάννης Βασιλόπουλος (Αρκαδίας).
ΤΕΡΜΑΤΑ: 5’ (αυτ.) Τσαπραλής, 45’ Νάτσης, 61’ Σίδερης.
ΔΟΚΑΡΙΑ: 11’ Νάτσης, 15’ Νάτσης.
ΕΛΠΙΔΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Δημοσθένης Δήμος): Κορίτας, Χλέπας (87’ Ροϊνιώτης), Διαμαντίκος (72’ Δήμος), Τρυφωνόπουλος (46’ Σταματόπουλος), Τσαπραλής, Λεόντιος, Σώτηρας (46’ Μπάρδι), Σταματόπουλος, Ανδριανόπουλος, Χουντής, Κολοκούσης.
ΠΑΟΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Βαλάντης Γκαργκάσουλας): Λάγιος, Μπούζος, Σέχου (77’ Κρόμπας), Ηλιόπουλος, Μανιώτης, Τριαντάφυλλος, Κωστόπουλος, Δελής (46’ Πετρής), Σίδερης, Νάτσης, Κουρουμάνος (64’ Υφαντής).

Προηγούμενο άρθροΚαθημερινές παρεμβάσεις και έργα σε χωριά του Δήμου Τρίπολης (pics)
Επόμενο άρθροΕτσι πανηγύρισε το διπλό στη Σκάλα ο Παναρκαδικός (pics, video)