Επιστροφή στα άσχημα αποτελέσματα για τον Αρκαδικό – Ήττα στου Παπάγου

Επιμέλεια: Δημήτρης Παπαθανασόπουλος

Tην πέμπτη ήττα του σε έξι παιχνίδια γνώρισε ο Αρκαδικός. Το σύνολο του Τζίμη Κουστένη έχασε εκτός έδρας από την ομάδα του Παπάγου με 72-60 και επέστρεψε στα άσχημα αποτελέσματα, μετά τη νίκη επί της Καρδίτσας την προηγούμενη αγωνιστική…

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο συγκεντρωμένοι στο παρκέ και το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου τους βρήκε μπροστά στο σκορ με +10 (21-11). Στη συνέχεια, ο Αρκαδικός προσπάθησε να καλύψει τη διαφορά, ωστόσο αν και βελτίωσε την άμυνά του, δεν τα κατάφερε. Το ημίχρονο τελείωσε στο 38-27.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Παπάγου ξαναβρήκε το ρυθμό της στην επίθεση, με αποτέλεσμα να τελειώσει την υπόθεση νίκη από το 30′ (61-46). Η εικόνα δεν άλλαξε ούτε στην τελευταία περίοδο, με τον Αρκαδικό απλά να πετυχαίνει τη μείωση της διαφοράς, που ίσως του φανεί χρήσιμη στο μέλλον…

Τα δεκάλεπτα: 21-11, 38-27, 61-46, 72-60

Παπάγου (Σορώτος): Μελισσαράτος 12 (6 ριμπ., 6 ασίστ), Κιαπέκος 2, Γκάτζο, Αποστολίδης 4, Δέδες 13 (2/3 τριπ.), Ζώρζος 6 (1), Παπαπέτρου 7 (1), Φακοπουλίδης 11, Φιλιππάκος 15 (7/10 διπ., 8 ριμπ., 2 ασίστ), Ψάρας, Σαλέχ 2

Αρκαδικός (Κουστένης): Κούτρας 19 (2/4 τριπ., 3 ασίστ), Βλάχος, Λυμπερέας, Σίνης 5 (1), Τζάϊδας, Προδρόμου 14 (1), Μαραγκάκης, Πελτιέρ 8 (2/4 τριπ.), Γαρμπής 4 (5 ασίστ), Αποστολίδης, Τζουγκαράκης 10