Επιβλητικό πέρασμα της 120 ΠΕΑ από την Τρίπολη στο Κύπελλο Πολεμικής Αεροπορίας

ΦΩΤΟ: ALEX*F SPORTS IMAGES.

Στα πλαίσια του Κυπέλλου Πολεμικής Αεροπορίας το πρωί της Παρασκευής 15 Μαρτίου η ομάδα της 124 Πτέρυγας Βασικής Εκπαίδευσης υποδέχθηκε στο κλειστό γυμναστήριο του ΔΑΚ Τρίπολης την ομάδα της 120 Πτέρυγας Εκπαίδευσης Αέρος. Μια αναμέτρηση η οποία εξελίχθηκε σε «περίπατο» για τη Μονάδα της Μεσσηνίας καθώς επικράτησε με σκορ 26-67.

Αγωνιστικά οι παίκτες του κ. Σπυρόπουλου μπήκαν δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν με σκορ 11-22. Ειδικά όμως στο β’ δεκάλεπτο με επί μέρους σκορ 0-22 «κλείδωσε» από το α’ ημίχρονο τη νίκη, καθώς στα μισά της η αναμέτρηση βρήκε τις δύο ομάδες στο 26-67. Στην επανάληψη το παιχνίδι είχε τυπικό χαρακτήρα καθώς τα πάντα είχαν κριθεί με τους ρυθμούς να πέφτουν, αλλά τη διαφορά να αυξάνεται σταθερά.

Η ομάδα της 120 ΠΕΑ παρατάχθηκε με ανταγωνιστικό ρόστερ και με παίκτες με εμπειρία στο χώρο του μπάσκετ και γνώριμα πρόσωπα και από το χώρο του μπάσκετ της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

ΓΗΠΕΔΟ: Κλειστό γυμναστήριο ΔΑΚ Τρίπολης | 15/03/2019 (11:00).

ΘΕΑΤΕΣ: 20-30.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μάραμης, Ντάνος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-22 (Α’), 11-44 (Β’), 14-57 (Γ’), 26-67 (Δ’).

124 ΠΤΕΡΥΓΑ ΒΑΣΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (Μανούχος, Ντζακώστας): Πλιάτσικας 3, Μάνος, Γιαννακόπουλος 9(3), Καρύδης, Γιόβας 3(1), Ζαφειράκης, Λεμπέκος 2, Ροζάκης 2, Δοξαστάκης 4, Παυλίδης 2, Σιελούδης, Ρεμίτης.

120 ΠΤΕΡΥΓΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΕΡΟΣ (Σπυρόπουλος): Γαρίνης, Φουρναράκης 5(1), Ρηγόπουλος 5(1), Παρασίδης 6(2), Καρολεμέας 4, Φραγγέας 8, Παυλής 6, Τσέκας 10, Γεωργακόπουλος 11(3), Αντωνόπουλος 12(2).

Προηγούμενο άρθροΕρώτηση Βόζεμπεργκ για την ανάγκη συμμετοχής όλων των Ελλήνων χωρίς αποκλεισμούς στις Ευρωεκλογές