Η τοπική δράση στην ΕΠΣ Αρκαδίας

Παρασκευή, 7 Δεκέμβριος 2018 17:48
ΦΩΤΟ: ALEX*F IMAGES

Η τοπική δράση συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο με πολλές ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις σε Α’ και Β’ τοπική κατηγορία. Στο πρόγραμμα της αγωνιστικής ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις της ΑΕΚ Τρίπολης με το Κορακοβούνι, της Δόξας με τον Ερμή και του Ορχομενού με το Μαντινειακό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής έχει ως εξής:

ΑγώναςΓήπεδοΗμ/νίαΏραΔιαιτητές
7.ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΦιλικών08/12/1815:00ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ Ν., ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ Κ., ΛΟΥΚΑΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΙΡΜΠΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
8.ΒΡΑΣΙΕΣ – ΛΕΩΝΙΔΙΟΑγίου Ανδρέα08/12/1815:00ΒΕΡΓΕΤΗΣ Χ., ΤΣΟΥΚΑΣ Π., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΤΣΑΓΓΟΥΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ)
9.ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ – ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣΛεβιδίου08/12/1815:00ΓΚΡΙΤΖΕΠΗΣ Γ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
10.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΤΕΓΕΑΛεωνιδίου09/12/1815:00ΚΟΥΡΤΕΣΗΣ Δ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΠΑΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
11.ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ – ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣΔΑΚ Μεγαλόπολης09/12/1815:00ΚΟΚΚΟΡΗΣ Η., ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΛΟΥΚΑΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)
12.ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝΑστρους09/12/1815:000-3 α.α.
13.ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ – ΒΡΑΣΙΕΣΜελιγούς12/12/1815:00

Στην Β’ τοπική κατηγορίας το πρόγραμμα περιλαμβάνει δύο Σαββατιάτικα ματς, καθώς και τρεις αναμετρήσεις την Κυριακή με το ντέρμπι του ΠΑΟΚ Τρίπολης με το Κορύθιο να ξεχωρίζει στο πρόγραμμα.

Αναλυτικά η 6η αγωνιστική έχει ως εξής:

ΑγώναςΓήπεδοΗμ/νίαΏραΔιαιτητές
14.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣΔΑΚ Μεγαλόπολης08/12/1815:00ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ Ν., ΑΛΕΞΙΟΥ Α., BEKTASH S.
15.Α.Ε. ΜΑΡΙΟΥ – ΔΗΜΗΤΣΑΝΑΛεωνιδίου08/12/1815:00ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΛΑΤΣΗΣ Γ.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΚΥΡΙΟΥ ΕΛΕΝΗ)
16.Π.Α.Ο.Κ. – ΚΟΡΥΘΙΟΦιλικών09/12/1811:00ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΑΛΕΞΙΟΥ Α., BEKTASH S.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΠΑΖΙΟΥΡΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ)
17.ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΠΑΓΓΟΡΤΥΝΙΑΚΟΣΜελιγούς09/12/1815:00ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΠΟΥΤΣΕΛΑΣ Σ., ΜΠΟΒΕΡΟΣ Δ.
18.ΝΕΣΤΑΝΗ – ΠΑΟ ΚΑΝΔΗΛΑΣΦιλικών09/12/1815:00ΓΚΡΙΤΖΕΠΗΣ Γ., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α., ΕΞΑΡΧΟΣ Ε.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ)

Για το παιδικό πρωτάθλημα όσον αφορά τον 2ο όμιλο για την 7η αγωνιστική το πρόγραμμα περιλαμβάνει δύο Κυριακάτικα ματς.

Αναλυτικότερα:

ΑγώναςΓήπεδοΗμ/νίαΏραΔιαιτητές
3.ΒΡΑΣΙΕΣ – ΛΕΩΝΙΔΙΟΑγίου Ανδρέα09/12/1811:00ΠΟΥΤΣΕΛΑΣ Σ.
4.ΑΠΟΛΛΩΝ – ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΤυρού09/12/1811:00ΛΑΤΣΗΣ Γ.