Ισοπαλία στο φινάλε για την Κ20 με τον Παναθηναϊκό (vid)

Επιμέλεια: Βασίλης Καραχάλιος

Η Κ20 του Αστέρα κατάφερε με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά να πάρει την ισοπαλία από τον Παναθηναϊκό με 2-2.

Οι πράσινοι προηγήθηκαν στο πρώτο λεπτό του αγώνα, ενώ το 0-2 έγινε μετά από ωραία προσπάθεια και σουτ του Μπουζούκη στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Παρόλα αυτά οι ”κιτρινομπλέ” δεν το έβαλαν κάτω, είχε τις λύσεις και μέσα σε 13 λεπτά κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα.

Ο Κυριάκος Γλέζος με ωραίο δυνατό σουτ έξω από την περιοχή μείωσε σε 1-2 στο 70ο λεπτό, ενώ στο 83′ ο Τζίμας με καρφωτή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Αστέρας πλέον βρίσκεται στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Δείτε το παρακάτω βίντεο με τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης από την επίσημη ιστοσελίδα του Αστέρα.